Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHTC již vydistribuovalo do prodeje 2,1 milionu smartphonů Pixel a Pixel XL

HTC již vydistribuovalo do prodeje 2,1 milionu smartphonů Pixel a Pixel XL

Podle dobře informovaného tchajwanského listu Digitimes dodala firma HTC do obchodů již více než 2,1 milionu kusů smartphonů Pixel a Pixel XL. Ty si odbyly premiéru v říjnu loňského roku a pro Google představují současnou generaci referenčních telefonů se systémem Android.

Oba smartphony se od sebe liší pouze nepatrně. Menší Pixel nabízí pětipalcový displej s rozlišením 1 920 × 1 080 obrazových bodů. Větší provedení pak nese jméno Pixel XL a chlubí se 5,5palcovým displejem s rozlišením 2 560 × 1440 pixelů.

Rozdílné jsou také kapacity napevno zabudovaných akumulátorů, které se ukrývají pod celokovovou konstrukcí. Menší novinka má 2 770mAh baterii, větší pak 3 490mAh.

V ostatních hardwarových parametrech jsou obě velikostní varianty shodné. Vybaveny jsou čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 821 od společnosti Qualcomm, mají kvalitní hlavní 12Mpx fotoaparát s objektivem se světelností f/2.0, 4 GB operační paměti, čtečku otisků prstů a samozřejmě nejnovější Android 7.1 Nougat.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře