Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyHTC bude šetřit a plánuje výrazné propouštění

HTC bude šetřit a plánuje výrazné propouštění

HTC se v oblasti výroby chytrých telefonů už několik let nedaří. Firma proto představila restrukturalizační plán s inovovaným provozním modelem, jehož součástí je také snížení počtu zaměstnanců o 15 %.

Tchajwanské HTC ztrácí podíl na trhu několik let za sebou, a to zejména kvůli tvrdé konkurenci od Apple a Samsungu v oblasti prémiových telefonů. V nižších segmentech mu pak na paty šlape levná čínská konkurence. Podnik má velké problémy s prodejem svých výrobků a očekává v tomto čtvrtletí čistou ztrátu. Ve vedení HTC proto bijí na poplach.

Díky jednodušší firemní struktuře je v rámci restrukturalizace naplánováno snížení provozních nákladů o 35 procent a snížení pracovní síly o zhruba 2 250 lidí. Firma rovněž oznámila, že přeskupí své obchodní jednotky tak, aby byly více specializované na klíčové oblasti prémiových smartphonů, virtuální reality a lifestylových produktů.

HTC-in-trouble-500x323-500x323
„Aktuální změny v interní struktuře HTC nám pomohou mnohem pružněji reagovat na potřeby menších trhů, jako jsou Česká republika a Slovensko. V průběhu podzimu oznámíme hned několik inovativních produktů s vlastnostmi, které jsou pro HTC typické – tedy v prvotřídním designu za použití kvalitních materiálů, svižné softwarové podpory a smysluplných technologických inovacích,“ říká Jan Černo, regionální manažer HTC pro Českou republiku a Slovensko. Nakolik se oznámené změny dotknou plánovaných aktivit v ČR Černo zatím neupřesnil.

htc1

Zdroj: HTCTZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře