Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC 5G Hub otevírá bránu virtuální realitě na cestách

HTC 5G Hub otevírá bránu virtuální realitě na cestách

Společnost HTC představila nový 5G Hub, který uživatelům umožní připojení k sítím 5G a navíc zastane i funkci Wi-Fi routeru. Kromě toho, že novinka zajistí přístup k extrémně kvalitnímu připojení až 20 zařízením, disponuje také pětipalcovou HD obrazovkou. Ta umožní nejen jednoduchou správu zařízení, ale i sledování videí a hraní her.

Kromě toho, že novinka zajistí přístup k extrémně kvalitnímu připojení až 20 zařízením, disponuje také pětipalcovou HD obrazovkou. Ta umožní nejen jednoduchou správu zařízení, ale i sledování videí a hraní her. Ve společnosti televizoru se pak 5G Hub může stát výkonným domácím centrem zábavy s podporou her až do rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu. Výrobce počítá i s využitím v oblasti virtuální reality. Přístroj totiž bude v budoucnosti sloužit také jako brána pro bezdrátové streamování VR do headsetu Vive Focus.

HTC 5G Hub může sloužit také jako přenosná brána do podnikové sítě. V jeho jádru tepe procesor Qualcomm Snapdragon 855 s 60GHz Wi-Fi čipsetem, který podporuje specifikaci 802.11 ad. Uživatelé tak mohou očekávat přenosové rychlosti v řádech několika gigabitů a latence srovnatelné s kabelovým připojením. Hardware je dokonce připraven pro blížící se normu Wi-Fi 6, která by měla přinést nižší spotřebu a až o 50% vyšší rychlosti než stávající standard 802.11ac. Třešničkou na dortu je integrovaná podpora pro VPN a 7 660mAh akumulátor, který se postará o bezproblémovou mobilitu.

HTC 5G Hub bude dostupný u vybraných prodejců již v druhém čtvrtletí roku 2019.

t

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře