Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHry Google Play nově umožňují záznam videa z hraní

Hry Google Play nově umožňují záznam videa z hraní

Google vychází vstříc všem zapáleným gamerům. Do nové verze aplikace Hry Google Play totiž implementoval funkci, díky které je možné přímo v rámci pařby spustit nahrávání a následně video jednoduše uploadnout na YouTube.

Při záznamu obrazovky mobilního zařízení (telefonu nebo tabletu) je navíc možné nechat se nahrávat přední kamerou a komentovat úspěch v hraní pomocí mikrofonu. Pohled na uživatele je zobrazován v malém okénku v rohu hlavního videa, čímž se výsledek velmi podobá tomu, co nabízí služba Twitch.TV.

Videa lze nahrávat v rozlišení 720p či 480p a je pouze na uživateli, zda si je nechá uložené v paměti zařízení nebo se s nimi pochlubí na YouTube.

Nová funkce (k její aktivaci dochází na straně serveru, zapotřebí je mít nainstalovanou aplikaci Hry Google Play ve verzi 3.4.12 ) je dostupná zatím jen v USA a Velké Británii, nemělo by to ale dlouho trvat a jistě se jí dočkají také hráči z ostatních koutů světa.

pro přehrání animace klikněte na obrázek

GPlay_GameplayRecording_v06_whitewithtext

Zdroj: AP

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře