Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyHráči zatlačili studio Square Enix do kouta, Deus Ex: The Fall poběží...

Hráči zatlačili studio Square Enix do kouta, Deus Ex: The Fall poběží plnohodnotně i iPhonech s jailbreakem

Pirátství se nelíbí žádnému hernímu vývojáři. Studio Square Enix se proti němu ale rozhodlo bojovat opravdu zajímavým způsobem. V rámci prevence proti krádežím titulu Deus Ex: The Fall znemožnilo na jailbreaklých zařízeních střelbu. Proti tomuto kroku se však okamžitě strhla široká vlna nevole a nesouhlasu. Naštěstí si vývojáři brzy uvědomili, co tohle určitě není ten nejvhodnější způsob, jak proti pirátům bojovat. Proto připravují update, který dá vše do pořádku.

„Cítíme, že v této situaci činíme správnou věc a omlouváme se za nepříjemnosti, které jsme způsobili,“ uvádí se v prohlášení.

Vývojáři svým rozhodnutím jistě potěší nemalý počet hráčů. Deus Ex: The Fall přijde na necelých šest euro, tedy v žádném případě není za hubičku.

Jailbreak je především o volnosti, o otevřenosti systému a instalaci aplikací, které by se do elektronického obchodu App Store nikdy nedostaly. Hodně lidí ho ale také stále využívá k pirátství.

JBZdroj: Polygon

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře