Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyHoverboard od Lexusu byl konečně oficiálně představen

Hoverboard od Lexusu byl konečně oficiálně představen

Také jste netrpělivě čekali, až společnost Lexus oficiálně představí svůj hoverboard, tedy levitující skateboard? Potom vás nebudu dlouho napínat – ta chvíle totiž právě nastala!

Hoverboard bohužel má hned několik omezení. Tím hlavním je skutečnost, že ke svému chodu potřebuje speciální park, tzv. hoverpark, jinak nemůže jezdit. Jeden z těchto parků vystavěl Lexus ve Španělsku.

V podlaze hoverparku jsou permanentní magnety, díky nimž hoverboard levituje pár centimetrů nad zemí. Uvnitř hoverboardu jsou potom integrované supravodiče, které chladí tekutý dusík zhruba na – 180 stupňů Celsia. Hoverboard tedy stačí položit na zem a stoupnout si na něj, jako na klasický skateboard, přičemž směr a rychlost pohybu se dá ovládat odrážením nohy a náklony těla, respektive zatlačením nohy v požadovaném směru podobně (i když ne stejně) jako na skateboardu.

Dalším omezením, které je lehce patrné z upoutávky, je neschopnost magnetů odpružit pád z velké výšky. Pokud skateboardista s hoverboardem dopadne na zem z více jak několika centimetrů, deska se na okamžik zadře o podlahu a dojde tak k pádu. Právě na tomto omezení by tvůrci hoverboardu do budoucnosti chtěli zapracovat nejvíce. Doufejme tedy, že se to povede. Kdo by se na hoverboardu chtěl povozit, kdyby věděl, že při každém větším pádu se mu prkénko zadře o zem?

K vymyšlení a výrobě konceptu, který podporuje hned několik slavných jezdců včetně Rosse McGourana, potřebovali vědci přibližně jeden rok. Jsme hodně zvědaví, kam to tvůrci dotáhnou za další rok! Doufejme, že z hoverboardu se brzy stane komerční produkt bez zjevných chyb a omezení. Teprve potom si budeme moci říkat: „Vítejte v budoucnosti!“

https://www.youtube.com/watch?v=q_BYvUlDviM&feature=youtu.be

Zdroj: Lexus

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře