Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHorn pro iOS: dobrodružství s monstry a nekompromisní grafikou

Horn pro iOS: dobrodružství s monstry a nekompromisní grafikou [video]

Všichni majitelé mobilních udělátek s iOS by měli zbystřit. V App Storu se totiž objevila očekávaná hra s názvem Horn, což je AAA titul postavený na Unreal Enginu s nekompromisní grafikou, který v jistých ohledech připomíná megahit Infinity Blade.

Horn vypadá naprosto skvěle, oproti Infinity Blade ale nejde o tupou mlátičku s chatrným příběhem, jak byste si asi mohli myslet.

Příběh hry se točí kolem Horna, mladého kovářského učně, jenž se pokusí zjistit, proč se přes noc z obyvatel jeho vesnice stala monstra.

Protože Horn patří k náročným titulům na hardware, zahrají si jej pouze majitelé iPhonu 4(S) a iPadu druhé a třetí generace. Vývojáři z Phosphor Game Studios odstřihli starší iPhone 3GS a všechny verze iPodu touch.

V App Store si žhavou novinku můžete zakoupit za 5,49 ?.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Hra vypadá opravdu úžasně, ihned ji vyzkouším… 🙂 Ale nedokážu se ubránit tomu, že mi hra připomíná Fable z PC a konzolí.

  2. Hmm, tak naskytl se obrovský problém- cca po 10 minutách hry se aplikace vždy vypnula a já začal hledat problém, který jsem brzy vyřešil: Hra není podporovaná pro iPad 1. generace, iPhone 3GS a ani iPody všechy generací, tudíž se já se svým iPodem 4th můžu jít leda tak vyfotit. Smutná zpráva pro nás se staršími zařízeními…

      • Jak jsem již říkal, hodně podobné hře Fable pro PC a konzole, trochu nestandardní ovládání (kamera se otáčí přetáhnutím prstu po displayi a místo kam chceme dojít se určuje klepnutím na zem, což znamená že ve hře nejsou žádné směrové šipky ani joysticky) systém boje (combat system) je vyřešen stejně jako v Infinity Blade I a II. Grafika mě poměrně zklamala, ale to zřejmě bude tím, že hra nebyla pro mé zařízení podporována. Horn bude mít velmi kvalitní příběh, bohužel však je nutná opravdu dobrá úroveň angličtiny. Avšak nepřátelé v podobě jakýchsi golemů nevypadali zrovna dobře, ale na to může být názor každého jiný. Líbil se mi také systém vylepšování věcí (sbíráte návody na zbraně, seženete daný počet surovin a ukováte si co potřebujete)… Hra má však dost bugů (po načtení hry se všude objeví veškeré věci znova, hra padá..) a proto doporučuji buď počkat na vyšší verzi, nebo v případě vysokého zájmu kupovat nyní. Ale kdo koupí jistě neprohloupí! Horn má opravdu velký potenciál!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře