Pátek, 12 dubna, 2024
DomůRecenzeHorizon Go CZ – Je libo kabelovou TV ve vašem mobilu?

Horizon Go CZ – Je libo kabelovou TV ve vašem mobilu?

Na Google Play a v App Storu se v září tohoto roku objevila aplikace od kabelové televize UPC, která svým zákazníkům nabízí možnost přehrávat si všechny své placené programy i na telefonu či tabletu.

Po několikatýdenním nezbytném ladění Horizon Go CZ aplikace konečně dospěla do bodu, kdy už nemá žádnou výraznější chybu, takže jsme se rozhodli pro její představení a důkladné zrecenzování.

Horizon Go CZ je určená výhradně pro české zákazníky společnosti UPC. To znamená, že se váže na aktuální uživatelskou smlouvu. Po stáhnutí a nainstalování aplikace je proto třeba se zaregistrovat (skrze samotnou aplikaci, nebo přes PC na stránkách mojeupc.cz) a do formuláře vložit číslo smlouvy uzavřené s UPC. Registrace je rychlá a okamžitě po ní vám už nebrání přihlásit se do aplikace zvolenými přihlašovacímu údaji.

Všechny potřebné funkce v jednom balení

V úvodu vás Horizon Go CZ přivítá základní nabídkou neplacených programů (ČT 1, ČT 2, Nova a Prima Family) doplněnou o právě probíhající pořady. Po kliknutí na vybraný program se uživatel dostane přímo k samotnému vysílání vybraného programu.

Screenshot_2014-11-09-14-26-11

Screenshot_2014-11-09-14-40-38

K širší nabídce převážně placených programů se lze dostat vyvoláním menu aplikace v levém horním rohu obrazovky a kliknutím na políčko „Sledovat televizi“. Po této akci se dostanete k většině vámi placených televizí, které lze třídit podle žánrů (film, horor, komedie, sport atd.). Pořadí televizí v nabídce lze jednoduše měnit v nastavení aplikace v záložce „Moje kanály“. I bez rozřazení kanálů je však aplikace velice přehledná, neboť jednotlivé televize jsou vsazeny do větších čtverců, které pojmou jak výrazné logo televize, tak i dostatečně velký název pořadu a čas, od kdy pořad běží. Vzhled aplikace a její rozvržení se tedy jednoznačně povedlo.

Screenshot_2014-11-09-14-26-44

Mezi jednotlivými televizemi lze jednoduše „přeskakovat“ i při sledování programu. Stačí poklepat na spodní stranu obrazovky a z ikon v nabídce potažením vybrat požadovaný program. Rychlost načítání televize je závislá hlavně na rychlosti vašeho internetového připojení.

Screenshot_2014-11-09-14-38-26

Vedle základního a pokročilého výběru kanálů v aplikaci najdete také tzv. „Televizního průvodce“ (opět se k němu dostanete skrze menu), který má podobnou strukturu a funkci jako televizní program ve vašem set-top boxu. Od něj se TV průvodce ve vašem mobilu liší tím, že nabízí přehled nad všemi aktuálními programy najednou a samozřejmě i možnost jejich filtrace podle zadaného klíče (výběr data a žánru), nebo hledání konkrétního programu podle jména, nebo části jeho jména. Kromě toho pak jde měnit výpis programů z klasického řádkového na sloupkový a naopak. Výběr je to naprosto funkční a dostatečný.

Screenshot_2014-11-09-16-23-11

Screenshot_2014-11-09-16-23-19

Jedna z posledních funkcí aplikace Horizon Go CZ je rodičovská kontrola. Díky ní můžete aplikaci přizpůsobit k nezávadnému užívání vašimi dětmi. A to je stran funkcí této aplikace tak nějak celé. Možná si nyní říkáte, že aplikace toho moc neumí, opak je však pravdou – to hlavnímu, k čemu byla Horizon Go CZ vytvořena, tedy přehrávání kabelového vysílání, zvládá aplikace naprosto skvěle.

Chybky by se našly, ne však zásadní

Aplikace je naprosto stabilní a těch několik testovacích dní, kdy se na našem zařízení prakticky nezastavila, běžela bez větších chyb. Jediným zaškobrtnutím bylo občasné vyskočení chyby po otevření požadovaného programu a nutnost spustit tento program po odkliknutí chyby ručně kliknutím na tlačítko „play“ v přehrávači.

Screenshot_2014-11-09-14-27-36

Nejvíce mě tak nakonec mrzela absence některých programů kabelovky (např. Nova Sport, hudební kanály, programy v HD) a s tím související vysílání programů v horším rozlišení. Na druhou stranu, v porovnání se všemi mě známými streamovacími aplikacemi je obraz aplikace Horizon Go CZ dostatečný a to i díky tomu, že obraz se při přehrání na větších zařízeních automaticky zmenší (viz. screen níže, pořízený na tabletu Google Nexus 7). Pádným argumentem pro Horizon Go CZ je také skutečnost, že aplikace je společností UPC poskytována za námi oblíbenou cenu, tedy zdarma.

Screenshot_2014-11-09-14-38-46

Aplikace Horizon Go CZ je k dispozici pro Android a iOS. Verze pro Windows Phone nebyla potvrzena.

  • Verdikt: Horizon Go CZ je minimalistická aplikace na přehrávání kabelové televize. Moc toho neumí, ale všechno co dělá, dělá naprosto bezchybně.  Škoda jen, že zatím chybí některé programy.

[appbox googleplay com.lgi.orionandroid]

[appbox appstore id915363320]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. přečetl jsem si o tom víc a zjistil jsem že to až tak zdarma není od začátku příštího roku

  2. Nekde jsem zahlednul ze je mozne tohoto Horizon klienta spoustet take rovnou v prohlizeci (tzn. ne na androidu/mobilu, ale na notebooku). Ale veskere odkazy mne smerovaly na zahranicni verze upc stranek. Tzn. doma v cr toto mozne není? nevíte nekdo prosím? diiky moc

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře