Honor Vision je první zařízení se systémem Harmony OS


Honor Vision je první zařízení se systémem Harmony OS

Společnost Honor, o které slýcháme hlavně v souvislosti s chytrými telefony, představila o víkendu dvojici vlastních televizorů Vision a Vision Pro. Obě novinky běží na operačním systému Harmony OS. Vyšší model je navíc vybaven i vyskakovací web kamerku, která je nepozorovaně uschována v horním rámu.

Obě varianty Honor  Vision mají 55palcový displej s vysokým 4K rozlišením (3 840 × 2 160 px). Díky jeho třístrannému bezrámečkovému provedení dosahuje poměr obrazovky k tělu 94 %. Nové televizory pohání čipová sada Honghu 818, která obsahuje osmijádrový procesor, grafickou jednotku Mali-G51, 2 GB RAM a 16GB nebo 32GB  úložiště (varianta Pro).

Pro snadnou autentifikaci uživatele a videohovory je u modelu Pro připravena vyskakovací kamerka, která se dokáže fyzicky naklánět, a pokud se nepoužívá, automaticky se schová za obrazovku.  V další výbavě nových TV najdeme čtyři, respektive šest 10W reproduktorů (Pro) nebo šestici výkonných mikrofonů, které uživatelům zajistí bezproblémové zadávání hlasových příkazů.

Obě verze Honor Vision ale nabízejí i další funkcionality a vychytávky, protože výrobce tyto produkty nevidí jako pouhé chytré televize, ale jako jakési interaktivní centra domácnosti. Zmiňme tak funkci Family Note, která umožňuje rychle bezdrátově přenášet obrázky mezi smartphony a TV prostřednictvím technologie Huawei Share. Užitečná je i funkce Magic-link, která uživatelům dovolí používat svůj smartphone k vyhledávání programů, úpravám nastavení a dalším. Uživatelé mohou také plynule přepínat mezi režimem Miracast a DLNA při sledování videa, prohlížení obrázků nebo hraní her.  

Základní model Honor Vision se v Číně začne prodávat už 15. srpna a to v přepočtu za 480 eur (12 200 Kč). Varianta Vision Pro má cenu stanovenou na 610 eur (15 800 Kč)

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.