Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyHONOR odhaluje nové technologické a designové trendy ve spolupráci s londýnskou designovou...

HONOR odhaluje nové technologické a designové trendy ve spolupráci s londýnskou designovou ikonou WGSN

HONOR na evropských trzích nedávno uvedl zcela nový chytrý telefon HONOR 50, který propojuje špičkovou technologii a velmi krásný design inspirovaný přírodou. Ve spolupráci s londýnskou designovou ikonou WGSN, která předpovídá trendy v oblasti designu, módy a stylu, tak HONOR uspořádal panelovou diskusi. Cílem bylo zaměřit se na aktuální vývoj trendů nejen v oblasti technologií, ale také designu, které nás čekají v roce 2022. Diskuse jednala také o neustále měnícím se chování spotřebitelů, které podněcuje touhu po odvážnějších technologiích s cílem maximálně se odlišit a vyčnívat z davu. Kromě dalších odborníků se diskuse zúčastnil také hlavní designér společnosti HONOR Yuana Ze, který odhalil pohled do zákulisí vývoje designu HONOR.

Jdeme vstříc budoucnosti

Během panelové diskuse WGSN odhalila výrazný posun ve spotřebitelském chování směrem ke „každodenní extravaganci“. Spotřebitel má stále silnější touhu uniknout obyčejnosti, maximálně se odlišit od ostatních a přijmout tzv. „expresivní styl“, který podporuje vlastní individualitu a nabízí tak optimismus do budoucnosti. „Expresivní design řeší problém stejnorodosti, nabízí osobnější přístup a reprezentuje naši identitu,“ říká WGSN.

Barevné provedení HONOR Code označuje nový směr designu značky

Vzhledem ke zvyšující se touze spotřebitelů po sebevyjádření WGSN předpokládá, že cestou, jak zdůraznit svou identitu prostřednictvím odváženého stylu je „monogramový“ design. „Letos jsme se stali svědky nové monogramové éry, kdy značky používají pro svůj design písmena, aby posunuly módní příběhy na zcela novou úroveň. Cílem je zapojit zákazníky, kteří hledají nové způsoby, jak vyjádřit svůj styl,“ říká WGSN.

V rámci rostoucí poptávky po monogramové módě nabídl HONOR 50 také inovativní barevné provedení „HONOR Code“ s logem značky HONOR na zadní straně, což spotřebitelům umožňuje doplnit své oblečení stylovým designem monogramů.

„Zaznamenali jsme zvyšující se zájem zákazníků, kteří hledají nové způsoby, jak vyjádřit, kdo jsou prostřednictvím svých chytrých telefonů. Na základě toho bylo naším cílem odklonit se od tradičních barevných provedení a nabídnout taková, která spotřebitelům nabídnou možnost sebevyjádření. Design HONOR Code proto kreativně pracuje s rozložením písmen, aby vytvořil novou a celistvou obrazovou sekvenci, která zprostředkuje energický a živý vizuální efekt. Tento poutavý design je inspirovaný nejnovějšími módními trendy a v odvětví chytrých telefonů je zcela jedinečný, jelikož představuje krok od klasické černé a tlumenějších tónů nabízených jinými značkami,“ říká Yuan Ze, hlavní designér společnosti HONOR.

Design inspirovaný digitálním světem

„Design chytrých telefonů je stále častěji inspirovaný digitálním světem, a to jak v rámci barevných provedení, materiálu, tak povrchových úprav, přičemž estetika je stále odvážnější a je navržena tak, aby měla co největší vliv,“ říká WGSN.

„HONOR chtěl pro zcela nový smartphone vytvořit stylový design s cílem odklonit se od tradičních barev a reagovat na neustále měnící se trendy, které formují dnešní svět. Příkladem je také krásné provedení Frost Crystal, které se třpytí jako pravý diamant a odráží světelné paprsky při každém naklonění telefonu. HONOR zde využil inovativní designovou výrobní techniku včetně složitého zpracování s dvojitým filmem, dvojitou texturou a dvojitým povlakem. Díky bohatým zkušenostem HONOR v řemeslném zpracování tak vyniká HONOR 50 nejen svými barvami, ale také povrchovými úpravami,“ uvedl Yuan Ze, hlavní designér společnosti HONOR.

Význam řemeslného umění v technologickém odvětví

Podle WGSN nabírá „savoir-faire“ (řemeslné zpracování) v posledních měsících na síle, protože světové módní domy pravidelněji vyzdvihují své řemeslné umění a spotřebitelé o něm tak získávají čím dál více informací. „Spotřebitelé požadují nejen ohromující vzhled, ale také produkty navržené s prvotřídním řemeslným zpracováním, které ovlivňuje nejen design, ale také funkčnost telefonu. Proces návrhů přitom může trvat i několik měsíců, protože všechny naše smartphony procházejí přísným testovacím procesem, abychom zajistili, že dodáváme produkty nejvyšší úrovně splňující náročné potřeby dnešních spotřebitelů,“ uvedl Yuan Ze, hlavní designér společnosti HONOR.

HONOR pokračuje ve svém odkazu propojení prémiové estetiky a technologie a HONOR 50 proto vycházel z inspirace luxusních značek šperků a prstenů. Hlavní fotoaparát zákazníkovi poskytuje nadčasový design s kovovým prstencem kolem okraje, čímž dosahuje stylové estetiky i špičkové funkčnosti. „Nebylo snadné tohoto jedinečného designu dosáhnout. Náš návrhářský a inženýrský tým na celém procesu pracoval více jak pět měsíců. Nejen, že jsme do prstencového designu potřebovali umístit obrovský 108Mpx fotoaparát, ale také jsme chtěli vytvořit prvotřídní vzhled kombinací kovu, skutečného skla a polymerových materiálů,“ uvedl Yuan Ze, hlavní designér společnosti HONOR.

„Perfektní design vyžaduje čas a jedná se o dlouhý proces od konceptu až po zkušební výrobu. I když tato cesta trvala asi 12 měsíců, jsme hrdí na to, že jsme vytvořili chytré zařízení, které kombinuje prvotřídní řemeslné zpracování s řadou sofistikovaných barev a povrchových úprav. Zcela nový smartphone HONOR 50 tak spotřebitelům nabídne spoustu možností, jak se odlišit od ostatních a vyniknout bez ohledu na neustále měnící se trend módy,“ uvedl Yuan Ze, hlavní designér společnosti HONOR.

Plná verze panelové diskuse k dispozici na HONOR YouTube.

Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak tohle je totálně pro moji ženu. Myslím, že mám vybraný vánoční dárek. Ta bude štěstím bez sebe.

  2. Telefon vlastním a musím říct, že dokonalý na něm není jen ten design. Ohromil mě i s svým foťákem, výkonem a dlouhou výdrží baterie.

  3. Nádherný telefon. Kamarádka si ho koupila už v předprodeji a když ho přinesla ukázat, tak jsem pro něj musela hned běžet do obchodu. Mám ho teď týden a nemůžu si stěžovat. Moc dobrý

  4. Na doporučení mé známe jsem si jej koupila, protože můj starý Honor dosloužil. Nelituju! Všechno je na něm super.

  5. Honor mě tímto kouskem moc překvapil, musím říct :). Jsem z něj naprosto nadšený, koupě určitě nelituji (a že jsem dříve byl z mých bývalých telefonů často zklamaný!)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře