Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyHonor 6 horečkou netrpí, zahřívá se méně než ostatní smartphony

Honor 6 horečkou netrpí, zahřívá se méně než ostatní smartphony

Většina moderních mobilních telefonů se při vyšší zátěži začíná znatelně zahřívat. U některých z nich může dosáhnout teplota povrchu dokonce až 45 stupňů Celsia. Nově představený smartphone Honor 6 se s tímto problémem vypořádává díky důmyslné technologii a jeho zahřívání je tak i při vysoké zátěži o něco nižší.

Citelné zahřívání povrchu smartphonů vzniká také při běžné zátěži, i když uživatel netráví dlouhé hodiny hraním náročných her. U většiny modelů dochází ke zvyšování teploty již při využívání 3G/4G datových přenosů. U špičkových modelů mobilních telefonů se musí výkonný hardware vměstnat do stále menších a užších těl, teplota zařízení tak občas přesáhne běžné limity a mobilní telefon začne trpět „horečkou“.

Podle tiskové zprávy výrobce mobilního telefonu Honor 6 při vývoji využívá precizní simulace procesů tepelné výměny k přesnému odhadu teploty budoucího produktu v různých situacích. Při vývoji údajně analyzovali inženýři Honoru tepelněvodivé vlastnosti mnoha různých vrstev materiálů a pro finální model zvolili materiál šasi z hliníkové slitiny.

2

Honor 6 využívá termovodivý gel mezi čipem a chladícími prvky, který dokáže snížit teplotu vnitřních komponent o 10 stupňů Celsia a sníží spotřebu zařízení o 7 mAh. Celá čipová sada tak může být taktována na vyšší frekvenci bez nadměrného zahřívání těla. Zvláštní pozornost byla věnována také bokům telefonu, který při běžném používání přijde s lidskou dlaní nejčastěji do kontaktu. Honor 6 zde využívá speciálně vyvinutou technologii s názvem „Cooling design“.

Po hodině testování dosahovala teplota povrchu telefonu Honor 6 40°C, zatímco u přístrojů s odlišnou technologií výroby a použitými materiály těla to bylo až 45°C.

unnamed

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře