Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyHlasové vyhledávání s Ok, Google v češtině zase pokročilo

Hlasové vyhledávání s Ok, Google v češtině zase pokročilo

Vytáčení hlasem existovalo už za dob tlačítkových telefonů. S příchodem Siri, Google Now a Voice Search však je možné přirozeným hlasem vyhledávat, ovládat nebo si povídat s telefonem o všem možném.

Fráze Ok, Google pro vyhledávání a ovládání telefonu s operačním systémem Android byla nějakou dobu dostupná v anglickém a dalších majoritních jazycích prostředí.  Pokud jste příkaz chtěli používat, museli jste celý telefon přepnout do angličtiny. P o poslední aktualizaci systémových komponent se tento příkaz dostal i do telefonů s českým prostředím.

Můžete tedy skoncovat s psaním hledaného termínu a pokud nejste v davu lidí, říci jen Ok, Google a hledanou frázi nebo informaci. Google nově naučil svůj vyhledávač také inteligentně odpovídat na dotazy a i když je to zatím jen formou psaného textu, není problém při použití alternativních text-to-speach aplikací (z textu do mluveného slova) získat odpověď stejnou, jako v případě telefonu přepnutého do angličtiny nebo podobně jako je tomu i u konkurenční Siri. Jediné, co zatím v češtině nefunguje, jsou hlasové povely, tzv. Voice Actions.

Hlasový příkaz Ok, Google v češtině Hlasové vyhledávání a výsledky hledání Jaromír Jágr Hlasové vyhledávání v češtině a výsledky hledání

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://svetaplikaci.tyden.cz/author/koky/
Dlouholetý redaktor sesterského magazínu PCTuning.cz. Baví ho focení, zajímá se o nejnovější technologie a rád o nich píše. Současně pracuje jako ajťák v jedné státní organizaci. Vlastní zařízení s Androidem, ale nepohrdne ani iOS nebo Windows (Phone).
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře