Neděle, 30 června, 2024
DomůNovinkyHigh-endový telefon se zakřiveným displejem už není sen, pochlubil se s ním...

High-endový telefon se zakřiveným displejem už není sen, pochlubil se s ním Samsung!

Měli jste Samsung za konzervativní společnost? Nyní je na čase tento názor přehodnotit. Společnost Samsung totiž představila vysoce originální telefon se zakřiveným OLED displejem. 

Nový high-endový telefon od Samsungu s názvem Galaxy Note Edge se po hardwarové stránce podobá telefonu Note 4. Uvnitř telefonu tedy najdete čipset Snapdragon 805, nebo 16 Mpix fotoaparát. Jediným rozdílem bude velikost displeje, která se při zachování rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů smrskla z 5,7″ na „pouhých“ 5,6″. Vedle klasického displeje však Galaxy Note Edge přichází s druhým, vysoce zakřiveným displejem, který navazuje na displej klasický a zasahuje do lišty na pravé straně telefonu.

Ačkoliv na sebe tyto dva displeje navazují, každý z nich funguje samostatně. Zatímco na klasickém displeji najdete běžný launcher, malá zakřivená displejová lištička nabízí widgety pro nastavení, rychlé zapnutí sociálních sítí atd. V noci pak telefon na lištičku může zobrazovat aktuální čas, takže už se po probuzení kvůli zjištění, kolik je hodin, nebudete muset natahovat pro mobil. Lištičku by samozřejmě mohly využít i samotné aplikace a hry, jak se s ní ale vývojáři poperou je zatím ve hvězdách.

galaxy-note-edge

galaxy-note-edge2

galaxy-note-edge3

galaxy-note-edge4

Přesné datum uvedení telefonu Galaxy Note Edge na trh zatím není známo, stejně jako není známa cena telefonu. Jakmile se dozvíme podrobnosti, dáme vám vědět.

Zdroj: The Verge

 

 

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře