Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzeHeroes of Order & Chaos - Takřka dokonalý MOBA titul

Heroes of Order & Chaos – Takřka dokonalý MOBA titul

Herní pecka, na kterou se dlouho čekalo, je tu! Gameloft nás nejdříve navnadil skvělými trailery a pak nás dlouho napínal. Nakonec jsme čekali o něco déle než jsme chtěli, ale musíme říci, že se to vyplatilo. Rádi bychom řekli, že tento titul je naprosto dokonalý, ale bohužel tomu tak není. Přesto nezoufejte, protože jde o velmi kvalitní hru.

Gameloft každým novým videem překvapoval a snažil se nalákat co největší počet fanoušků, kteří by vytvořili velkou masu, dychtící po této novince. To se jim dozajista povedlo, ale s větším počtem fanoušků přibývá i více kritiky. Ta přišla velmi brzy, prakticky ihned po vydání hry.

Za celou touto věcí stojí servery Gameloftu nebo spíše připojování se k online hraní. Jednou z nejdůležitějších věcí online her je rychlé a bezproblémové propojení, které zde velmi selhává. U načítání totiž můžete strávit i několik minut, a to i přesto, že hráčů je více než dost. Dokonce uvidíte zaplnění místnosti pro hraní a přesto, že místnost je plná, hra se někdy nespustí.

Setkali jsme se i s dvaceti minutovým čekáním na připojení a to už zavánělo hozením tabletu o zeď. Gameloft právě kvůli tomu několikrát posunul datum vydání, jak se ale ukázalo, zbytečně.


Moba hry

Pokud znáte hry na PC jako jsou LoL (League of Legends) nebo DotA (Defense of the Ancients), jistě se vám zalíbí i Heroes of Order & Chaos. Jedná se totiž o Moba hru nebo-li Multiplayer Online Battle Arena. Princip Moba her je naprosto jednoduchý a vždy stejný. Na mapě, kterou si vyberete, pokud jste zakladatelem místnosti, se nachází dvě základny. Jedna soupeřova a jedna vaše. Teď přichází logický cíl těchto her a to je zničit soupeřovu základnu. Pokud se vám to podaří, jste vítězem.

Úvod

Při prvním spuštění si musíte vybrat vašeho bojovníka. Na výběr je z fightera (Dark Elf Exile), obranáře ( Earth Colossus) a mága (Molten Lord). Po výběru předstoupíte k výcviku, který vás naučí první pohyby a útoky s vaším hrdinou. Objevíte se ve vesnici a po rozmluvě se starým obyvatelem zjistíte, že jeho vesnice potřebuje vaši pomoc, protože na ni útočí démoni.

Poté výcvik pokračuje a vy se naučíte bojovat proti nepřátelům, měnit své cíle nebo používat speciální útok. Po zabití nepřátel se přesouváte do menu: konkrétně do obchodu. Za splnění minulého výcviku jste dostaly 4700 emblémů do vašeho účtu. Budete vyzváni, abyste za obdržené emblémy zakoupili lahvičku many.

Po zakoupení lahvičky končí výcvik a vy jste dotázáni, jestli jste někdy již hráli Moba hru. Na výběr máte ze tří možností: začátečník, normální a expert. Podle toho, co si vyberete, se vám spustí tutoriál v několika bodech. Pokud zvolíte expert mód, tento tutoriál se vám nezobrazí. V tutoriálu je vysvětlena mapa a systém útočení ve hře 5v5, různé umístění jednotek, správné poskládání vašeho týmu a vysvětlení úkolů pro jednotlivé druhy hrdinů.

Poté se již vydáte do hry, kde se naučíte ještě uzdravovat a hledat v mapě, kupovat věci za zlaté, pozorovat jak si vede váš tým a spoustu dalších a dalších věcí. Na konci tutoriálu vás usmrtí, abyste viděli způsoby oživení.

Styl hry

Hra nám nabídne dva druhy bojů a to buď 3v3 nebo 5v5. Vy sami bude hrát za jednoho ze tří hrdinů, které hra nabízí. Pokud si zvolíte hru 5v5, je dobré mít v týmu zastoupení alespoň od tří typů hrdinů, protože formace pěti fighterů, je jasný předpoklad k prohře. Po načtení mapy ještě minutu čekáte do ostrého startu a pak již vše  vypukne.

Tato jedna minuta slouží k tomu, abychom mohli nakoupit nějaké věci, které využijete v následujícím boji, jako jsou například boty pro rychlejší chůzi nebo nějaké prsteny ke zlepšení vašich statistik. Mapa se skládá ze tří hlavních cest a při hře 5v5 se obsazují hrdiny stylem 2-1-2. Prostřední hrdina, který je osamocený brání prostřední cestu a později také vypomáhá ostatním hrdinům, jak to jen jde.

V boji klikáte na soupeře, kterého chcete zneškodnit . K dispozici máte sadu skillů, které jsou po dosažení šestého levelu obohaceny o jeden ultimátní skill. Mezi nimi najdete i plošné útoky, které dokáží zasáhnout i několik soupeřů najednou. To samozřejmě vyžaduje přiblížení se k soupeřům: toho docílíme pomocí joysticku, který je v tomto případě velmi praktický a přínosný.

Hratelnost

Po vytvoření účtu se již budete moci procházet menu, které toho obsahuje více než dost. Ať už zavítáte do obchodu, přehledu talentů nebo novinek, najdete pod každou sekcí několik podkategorií, které umocňují skvělý požitek jen z obyčejného klikání na různé položky. V menu si také budete moci založit gildu. Gilda je tým, se kterým budete moci bojovat, proti jiným týmům. Do gildy se budete moci přidat, pokud vás její velitel pozve.

Joystick, o kterém jsem již mluvil, je zobrazován po kliknutí kdekoliv na obrazovce. Je velmi decentní, takže nijak neruší a naopak ho považuji za jedno z největších plus této hry. Zbytek ovládání je klasický a bezchybný.

Grafika a zvuk

Zde není vývojářům naprosto co vytknout. Zvuk je přesně takový, jaký v takovém žánru čekáte a grafika je také na vysoké úrovni, což si můžete sami ověřit z obrázků. Na druhou stranu jsme se setkali s občasným sekáním a to i na zařízeních s Tegrou 3 ( Nexus 7). Tento problém je ale u her od Gameloftu dost častý, takže to zas tak velké překvapení nebylo.

Závěr

Hra je naprostá bomba. Gameloft ještě musí zapracovat na systému připojování, ale věříme, že tento problém vyřeší aktualizacemi. Hru doporučujeme vyzkoušet.

Celkové hodnocení: 8,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Heroes of Order and Chaos/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře