Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHerní režim pro Windows 10 oficiálně představen

Herní režim pro Windows 10 oficiálně představen

O implementaci herního režimu do operačního systému Windows 10 se spekulovalo řadu týdnů. Microsoft však celou věc oficiálně potvrdil až nyní. Dobrou zprávou je, že nová funkce zvýší výkon všem hrám, nejen titulům zakoupeným a staženým z Windows Store, jak se předpokládalo.

Na příchod nové funkce již dříve upozornil uživatel s přezdívkou WalkingCat, který v buildu Windows 10 s číslem 14997 objevil novou knihovnu s názvem „gamemode.dll“. Nejnovější sestavení (15007) pak dokonce již obsahuje některá nastavení pro nový režim.

Herní panel DVR nabízí několik funkcí a uživatelé ho vyvolají klávesovou zkratkou Windows + G. Prozatím nevíme, jaké je technické pozadí nového herního režimu. Teorie je ale taková, že zdroje využívané aplikacemi běžícími na pozadí jsou automaticky omezeny tak, aby je prioritně využívala právě běžící hra.

Herní režim se stane součástí připravovaného Creators updatu. Na počítače s Windows 10 by měl dorazit na jaře.

gmm

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře