Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyHenri Lamiraux odešel z Apple. Kdo ho nahradí, není zatím jasné

Henri Lamiraux odešel z Apple. Kdo ho nahradí, není zatím jasné

Výrobce stylové spotřební elektroniky opouští jeden z nejvýše postavených softwarových inženýrů mobilního operačního systému iOS. V noci na dnešek o tom informoval server AppleInsider. Henri Lamiraux pracoval ve společnosti Apple 23 let.

Výrobce z Cupertina informace zahraničního portálu zatím nijak nekomentoval. Lamiraux si mezitím ale již stačil zaktualizovat svůj osobní profil na sociální službě LinkedIn. Podle svých slov odešel z Apple už před několika týdny, krátce po vydání systému iOS 7.0.3.

Lamiraux pracoval ve firmě Apple od roku 1990, kdy nastoupil na pozici softwarového inženýra platformy Mac OS X. V roce 2000 se stal manažerem oddělení OS X divize a v roce 2004 usedl do ředitelského křesla. O rok později přešel do týmu iOS, kde se podílel na vývoji systému pro první telefon iPhone. Viceprezidentem se stal v září 2009.

Zatím není jasné, kdo Lamirauxe ve funkce nahradí.

screen-shot-2013-11-03-at-11-38-19-am

Zdroj: AppleInsider

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře