Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHalo Black: geniální fólie na displej iPhonu, která přidá tlačítko zpět

Halo Black: geniální fólie na displej iPhonu, která přidá tlačítko zpět

Na známém startupovém serveru Kickstarter se objevila zajímavá fólie pro iPhone. Nejenže ochrání displej telefonu před poškrábáním a popraskáním, ale vedle domovského tlačítka přidává další dotykové, které vyvolá funkci „o krok zpět“.

Jak to celé funguje?

Tvůrci do fólie, pojmenované jako Halo Back, přidali kapacitní obvod, který přenáší signál z levého horního rohu do nového senzorového tlačítka. To najdeme vedle tradičního domovského hardwarového tlačítka, takzvaného Home Buttonu, a po jeho stisknutí se uživatel dostane o krok zpět. Vše je založeno na tom, že iOS je dokonale navržený systém a tlačítko zpět se nachází skoro vždy na stejném místě.

Projekt Halo Back je zatím ve stádiu vývoje, ale již nyní je naplánován prodej ve vybraných obchodech za cenu 49 dolarů. Na portálu Kickstarteru si však fólii můžete dočasně předobjednat za mnohem příjemnějších 17 dolarů.

d701dd29bd0d45041473fa6406410ae2_original 1b633c4f8d4ac8465720ce84d4cdf420_original

pro přehrání animace klikněte

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Ten iPhone je tak dokonale navrženej a vyrobenej, že mu k tomu, aby byl normálně použitelnej, musí pomáhat další výrobky 🙂 Ale proč za to nevyhodit 20 tisíc, že? To je jedno, že každá druhá věc nefunguje, nebo je v ní chyba 🙂

  2. Tohle tlacitko je dobry tak pro lidi kteri presli z androida a nevi si rady. Ja jsem s iphonem spokojenej i bez tohoto tlacitka.

  3. Souhlasím s názorem, že pro lidi přecházející z Androidu je to velké plus. Chvilku trvá, než si člověk zvykne, že iPhone má jen home button.
    A mimochodem, opravdu miluji lidi, kteří iPhone viděli jen z dálky, ale dokáží ho plně ohodnotit 🙂 Podotýkám že iPhone mám druhým rokem a byla jsem zarytý Androiďák.
    Než se tady do mě pustí další Androiďáci, pro znalce technické stránky OS mobilních telefonů přidávám, že programuji jak Android aplikace a nechápu, jak s tímhle může Android fungovat. (Jeden z hlavních důvodů, proč jsem přešla k Apple).

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře