Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyHacknutý Samsung Wave beží na Androidu 4.0.4 Ice Cream Sandwich

Hacknutý Samsung Wave beží na Androidu 4.0.4 Ice Cream Sandwich

Tak tohle se rozhodně nevidí každý den. Jeden z členů fóra XDA, který na něm vystupuje pod přezdívkou mikegapinski, naportoval Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich na smartphone Samsung Wave. Ten je přitom v základu postaven na odlišném systému Bada, což naznačuje, že vývoj ROM asi nebyla žádná legrace.

A možná i proto se nyní asi ptáte, jak moc je zmrzlinový sendvič na Wavu funkční. Inu, má to své mušky, což ale není žádným překvapením.

Kupodivu je funkční kamera a také WiFi a Bluetooth. Co naopak nefunguje, tak to je přijímání a odesílání textových zpráv (SMS a také MMS) a telefonování.

Nadšenec mikegapinski slíbil, že na vývoji ROM bude dále pracovat a postupně odstraňovat i všechny nedostatky.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

 1. Normálně hustokrutopřísně naspaný článek… OMG
  Co se trošku rozepsat, že to sem tam může zlikvidovat SD kartu, že funguje dualboot, nefunguje nahrávání videí ( zvuk ) a třeba aplikace z google play, které nejsou přímo závislé na modemu, fungují krásně. Co třeba že se na tom nepodílel jen mikegapinski ale další řádka parádních vývojářů? Nějakej odkaz?
  Celý článek je jen takové plácnutí bobkem do vody, a uživatel, kterého portace droida do wave zajímá a nebo o tom čte prvně, z toho článku nepochopí zhola nic.

  • Dobrý denj,

   za a) vycházel jsem z článku na PhoneAreně, kde se psalo pouze o tom, že nefungují SMS/MMS a volání, a že se na vývoji podílí mikegapinski (nikdo jiný zmiňován nebyl). Ostatně o témže píše i IntoMobile, z něhož PA vycházela.

   za b) Nyní koukám i do vlákna na XDA, které zakládal právě a pouze mikegapinskim. Pokud je jeho spolupráce s ostatními nadšenci rozvedena v některém z 816 komentářů, pak se omlouvám, ale není v mých silách číst celé dopoledne XDA.

   Díky také za připomínku k nadpisu. 🙂

 2. A já myslel, že práce redaktora spočívá hledání z oficiálních zdrojů, a ne zdrojů z druhé ruky..(IM PA) pak udělat výtah a vznikne „článek “ takový jaký tu je.

  Docela vhodný web, když tu máme zrovna mikegapinski, např: http://polishblood.pl/?page_id=13 by Vám dal hromadu užitečných informací, které by tu nemálo lidí uvítalo a nemuselo by se tu plítvat nesmyslama.
  A není zrovna potřeba se hrabat v XDA, stačí že jste si už někde našel mikegapinski a strejček google udělá práci za Vás. hezký den

 3. Michale řešíš opravdu blbosti….každý kdo to bude chtít zkusit stejně zabrousí na xda….jinak to že to může poškodit sd kartu je běžná věc i u normálních telefonů s androidem….dokonce lidé co pracují na romce dají do toho topicu i to že neručí za případné škody…a to že nefunguje zvuk při nahrávání….je v porovnání s tím že nejdou sms a hovory nicotné nemyslíš??

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře