Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHackerský útok donutil Sony Pictures vypnout všechny počítače

Hackerský útok donutil Sony Pictures vypnout všechny počítače

Filmovou divizi Sony zasáhl masivní útok hackerů. IT oddělení firmy vyzvalo okamžitě všechny zaměstnance k vypnutí počítačů a zakázalo jim připojovat se na mobilních zařízeních na WiFi.

Za útokem na servery Sony Pictures stojí podle všeho skupina Guardians of Peace. Jeden z hackerů s přezdívkou Lena pro The Verge uvedl, že jim s hacknutím pomáhali dokonce někteří zaměstnanci Sony, kteří sdílejí stejné cíle.

Na všech počítačích Sony Pictures v USA se zobrazil obrázek se seznamem pokynů a požadavků: „Varovali jsme vás a tohle je jen začátek… Získali jsme všechna vaše data včetně těch nejtajnějších zpráv a tajemstvíׅ,“ zněl vzkaz.

Firma Sony Pictures svým zaměstnancům již oznámila, že vyřešení problémů souvisejících s napadením může zabrat od jednoho dne do tří týdnů. Zatím není jasné, kolik dat bylo skutečně ukradeno, ani kdo za útokem stojí. Vše ale zatím ukazuje na uskupení GOP.

01

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře