Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHackeři z Anonymous napadli izraelské stránky, kvůli Palestině

Hackeři z Anonymous napadli izraelské stránky, kvůli Palestině

Skupina hackerů operujících pod jménem Anonymous dnes napadla a vyřadila z provozu desítky izraelských internetových stránek. Upozornila na to agentura Associated Press.

Podle hackerů útok na webové stránky izraelských hudebníků a různých neziskových organizací vyjadřuje nesouhlas s politikou židovského státu vůči Palestincům. Konkrétně hackeři upozorňují na „zločiny na palestinských územích“, včetně války v pásmu Gazy.

Na některé stránky kyberzločinci vyvěsili fotografie islámské svatyně Skalní dóm v Jeruzalémě. Na jiné zase umístili snímky, na kterých zahalení ozbrojenci drží zástavu teroristické organizace Islámský stát (IS) a také podpis „AnonGhost“ (Anon = Anonymous, Ghost = angl. duch).

Anonymous je mezinárodní skupina hackerů. Je známá hlavně útoky souvisejícími s mezinárodní protipirátskou smlouvou ACTA. Útočili na webové stránky nadnárodních společností, justici i vládní orgány v různých zemích, včetně americké CIA a FBI.

790816139

anonimous-hack-e1428390297797-635x357

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře