Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyHackeři Sony okradli i o údaje celebrit, potom některé tyto informace zveřejnili

Hackeři Sony okradli i o údaje celebrit, potom některé tyto informace zveřejnili

Sony má v posledních dnech plné ruce práce s útoky hackerů. Nejdříve na veřejnost unikly informace o filmovém studiu Sony Pictures, hackerská skupina Lizard Squad si však zanedlouho „posvítila“ i na Sony PlayStation Network. 

Ze Sony PlayStation Network byly zcizeny choulostivé informace o přibližně 47 000 lidech. Zdaleka největší problém však představuje hackerský útok na Sony Pictures, během něhož se hackeři dostali k velmi citlivým informacím včetně například civilních jmen celebrit, nebo jejich krycích přezdívek.

Ze zatím zveřejněných informací například vyplývá, že Jessica Alba vystupuje pod přezdívkou „Cash Money“ a herec Rob Schneider zase pod přezdívkou „Nazzo Good“ (z anglického „not so good“). Tom Hanks pak využívá krycích jmen jako je Harry Lauder nebo Johnny Madrid.

Velmi zajímavá je i informace o tom, že předpokládaný zisk filmu o Stevu Jobsovi klesl okamžitě poté, co Leonardo DiCaprio ve filmu odmítl hrát hlavní roli, o rovných 25%. Dále se dozvídáme, že za připravovanou komedii „The Interview“ dostal herec Seth Rogen vyplaceno rovných 8,4 milionů dolarů, přičemž na celý film bylo vynaloženo 44 milionů dolarů. Právě tento film vedl k prvopočátečnímu obvinění Severní Korei z hackerského útoku, neboť se v něm reportéři snaží zabít Kim Čong-una.

sonypictureshack-640x1136

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře