Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyHackeři opět shodili webové stránky Babišova Agrofertu

Hackeři opět shodili webové stránky Babišova Agrofertu

Hackeři ve včerejších večerních hodinách napadli web společnosti Agrofert ministra financí Andreje Babiše. K útokům se přihlásila skupina Guardians of Cyber World, která tak protestuje proti novým zákonům přinášejícím elektronickou evidenci tržeb (EET) či cenzuru webů. Upozornil na to server Lupa.cz.

„Je to to, co už se odehrávalo v posledních týdnech a měsících. Není to nic nového, my v té záležitosti spolupracujeme s policií,“ řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka a upřesnil, že se jednalo o útok typu DDoS, což znamená, že web je na pár minut vyřazen z provozu tím, že má mnoho přístupu ve velmi krátkém časovém úseku.

Zatímco předchozí útok provedli hackeři z tuzemského hnutí Anonymous, včerejší akci má na svědomí skupina Guardians of Cyber World (dříve Cyber Phantoms). V prohlášení uvedla, že ve své aktivitě bude pokračovat do pátku 26. srpna. Jejím cílem je, aby Babiš odstoupil od nově vzniklých zákonů, podporujících elektronickou evidenci tržeb, respektive od zákona o hazardních hrách, umožňujícím cenzuru internetu. Pokud se tak nestane, je prý skupina ochotna „dost přitvrdit“.

utok-guardians-of-cyber-world-na-ano-agrofert-a-dalsi-1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře