Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyHackera Guccifera ve Spojených státech odsoudili k 52 měsícům vězení

Hackera Guccifera ve Spojených státech odsoudili k 52 měsícům vězení

Rumunský hacker Marcel Lehel Lazar, který je znám pod přezdívkou Guccifer, byl ve čtvrtek v USA odsouzen k 52 měsícům vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Lazar se přiznal k nabourání do počítače rodiny bývalých amerických prezidentů Bushových a dalších vysoce postavených lidí.

Podle obžaloby se rumunský hacker se v letech 2012 až 2014 dostal do soukromých e-mailových schránek členů prezidentské rodiny Bushů, stejně jako k detailům z milostné korespondence, kterou spolu vedli bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell a rumunská politička Corina Cretsuová. Lazar tato data poté zveřejnil na internetu. Hacker se rovněž chlubí, že také získal e-maily Hillary Clintonové, experti to ale vyloučili. Pro toto jeho tvrzení údajně neexistuje dostatek důkazů.

Marcel Lehel Lazar byl před vydáním do USA v rodném Rumunsku odsouzen k sedmi letům vězení za nabourání se do účtů rumunských politiků. Osudným se mu stalo vniknutí do e-mailového účtu ředitele rumunské zpravodajské služby.

1030815911

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře