Úterý, 14 května, 2024
DomůRecenzeGun Bros 2: Kámo, kryji ti záda. Opět

Gun Bros 2: Kámo, kryji ti záda. Opět

Bratři ve zbrani hlásí comeback v pokračování a my se na něj podíváme způsobem, který nám je nejbližší.

Co se týče našich hlavních aktérů Percyho a Francise, u těch vše zůstalo při starém. Hned na začátku hry dostanete možnost si vybrat, který z nich bude vaší postavou. Ten druhý sice bude hrát druhé housle, nicméně jeho pomoct určitě oceníte. Máte k dispozici dva herní režimy. V režimu mise vás bude čekat přes 30 kol, které jsou zasazeny do sedmi různorodých map.

Ve druhém režimu s názvem endless, se na vás budou nepřátelé hrnout ve vlnách a vy se budete pokoušet dostat co nejdále. V tomto režimu si můžete zvolit, zda se nepřátelům postavíte sám, nebo si najdete někoho prostřednictvím sítě a budete tomu čelit společně. Skvěle se zde také získává explodium. V průběhu recenze se k němu ještě k tomuto zázračnému nerostu dostaneme.

Jedním z prvků, na kterém hra staví, jsou zbraně. Velké množství zbraní. Těch od prvního dílů opravdu přibylo. Najdete zde jak zbraně, na které jste si schopni vydělat během hraní, tak i zbraně, které jsou mimo vaše reálné finanční možnosti. Pokud ale vaše touha po nich nezná mezí, můžete se k ním dostat prostřednictvím reálných peněz.

Každou ze zbraní, kterou si pořídíte, můžete vylepšovat na další úroveň, díky čemuž budete mít větší palebnou sílu. Do zbraně si také můžete aplikovat jeden ze dvou typu atributů – modrý a červený. Díky nim budete štíty nepřátel pronikávat mnohem snáz. Před každou misí budete upozornění, s jakým typem štítu se můžete setkat. Není ovšem vyloučeno, že se v misi setkáte s oběma typy štítů. Vaše zbraně si také můžete vybavit dalšími utilitami, díky kterým bude váš boj s nepřáteli snazší.

Gun-Bros-2_4

Ve hře se také vyskytuje opravdu velké množství zbroje. Ovšem nemá smysl kombinovat jednotlivé kousky výzbroje z různých setů. Snažte se nejdříve jeden typ zbroje zkompletovat a až poté ho užívat. Díky tomu, že budete mít set, dostanete například extra životy navíc. Ve volbě „collections“ si můžete prohlédnout, které ze setů jste již zkompletovaly a co vám naopak u jiných setů chybí.

Ještě před začátkem mise si můžete vybrat, zda chcete, aby vám asistoval při boji váš „rozený“ bratr, nebo si zvolíte spíše někoho, řekněme sečtělejšího. Máte totiž možnost si vybrat ze tří bratrů, kteří už mají něco za sebou a mají také mnohem vyšší úroveň než vy. Díky těmto zkušeným mazákům, asistence získává úplně jiný rozměr a i role se mění. Z vás, jako hlavního aktéra, se stává právě ten, který hraje druhé housle. Podporu od těchto veteránů si budete moct dovolit vždy jednou a poté začne běžet odpočet (cca desítky hodin), kdy vám bude dostupný opět k vašim službám. A tak u další mise buďto počkáte, až bude připraven nebo si zvolíte některého ze zbylých dvou.

Některé prvky hratelnosti a map mi připomínaly legendární Quake Arenu na PC. Vy jste vhozeni doprostřed, je vám ohlášeno, abyste se připravili na první vlnu, a poté se z každého rohu na vás sype stvůra za nestvůrou. Nachází se zde plošiny, na které když stoupnete, tak vás vyšlou na jinou část mapy nebo vás vystřelí na protější platformu. Právě tato část byla jedna z těch, která mi připomněla onoho legendárního Quaka.

gunbros26

Ale jsou zde i další prvky, které jsou připraveny tak, aby sloužily vašemu záměru. Například výbušné barely. Na vás už je jen, abyste všechnu tu havěť dostali do blízkosti těchto barelů, a poté show může vypuknout.

Posunutí zbraně na další úroveň vás bude stát ony pověstné a oblíbené Glu kredity. Jelikož ale zbraně s pořádnou palebnou silou stojí tisíce xplodia, což je drahokam, za pomocí kterého si budete kupovat zbraně a je zároveň také odměnou, kterou budete dostávat z misí, nebude vám zbývat nic jiného, než investovat Glu kredity, které vám byly přiděleny jako nováčkovi, do nějaké ze slabších zbraní. Je tu samozřejmě to riziko, že vám v budoucnu budou chybět a budete je horko těžko získávat, ale pokud nemáte rádi těžké začátky, učiňte tak. Čas od času, když porazíte první vlnu nepřátel, je vám také udělen dar v podobě pozlacené nebo stříbrné bedny. Ty skrývají spousty užitečných věcí. Najdete v nich například výzbroj, zbraně, zkušenosti nebo explodium.

Při každém úniků před nepřáteli mějte na paměti, že váš parťák vás následuje každým krokem. A tak byste tomu měli přizpůsobit jak svůj pohyb, tak i úhybné manévry. Protože jak váš parťák to schytá a padne, jste v tom sám až do konce mise.

Hru budete ovládat za pomocí dvou 360 stupňových joysticků. První slouží k pohybu a druhý k střelbě. Pokud nejste zvyklí na hry s typem tohoto ovládání, buďte v klidu. Chvilku vám určitě potrvá, než si zvyknete pohotovou chůzí kombinovat s přesnou střelbou, ale to je proces, který vás zaměstná maximálně v řádech desítek minut.

Během vašich misí také narazíte na ne jednoho bosse, který prověří vaše schopnosti a u většiny z nich se určitě i trochu zapotíte.

Gun-Bros-2_3

Suma sumarum

I přes opravdu povedenou grafiku, slušnou dávku akce, rozsáhlý arzenál zbraní a další prvky hry, které ji dělají zábavnější a atraktivnější, se stále jedná o titul, ve kterém jde o to samé stále dokolečka. Vyzkoušejte a uvidíte.

Hodnocení: 7/10

[appbox googleplay id=com.glu.gunbros2 ]

[appbox appstore id574931618]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře