Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůRecenzeGroove Racer - Autodráhové závody na mobil, které baví

Groove Racer – Autodráhové závody na mobil, které baví

Každý kluk jistě zná ten pocit, kdy pod stromečkem dostal autodráhu a oči mu zalily slzy štěstí. Díky Groove Racer si tento okamžik můžete alespoň trochu připomenout, neboť se jedná o závodní simulátor, který je koncipován na principu autodráhy. Samotný princip je každému jistě znám. Auta jezdí v podstatě sama, jen je nutno koordinovat rychlost tak, aby se držela na trati.  

Groove Racer má na svědomí studio Ouf Fit 7 Ltd, které můžete znát především díky nekončící sérií Talikng postaviček. Jak bylo zmíněno v úvodu, veškeré závodění se odehrává na sestavené autodráze. Ovládání je zajištěno pomocí jednoho tlačítka, kterým udáváte tempo autíčka. Stejně tak jako ve skutečnosti, záludnost autodráhy spočívá v pekelných zatáčkách, různých přejezdech a ostatních nástrahách. S jakou grácií se s nimi zvládnete vypořádat, takové bude výsledné umístění.

Nebezpečné úseky jsou označeny červeně. V těchto místech je vhodné rychlost přizpůsobit náročnosti zatáčky. Nenechte se však ukolébat myšlenkou, že jen označené úseky vyhazují z trati. Překvapit mohou i ty, které se zdají zdánlivě bezproblémové. Jakmile se auto dostane do smyku, není potřeba nic dělat. Automaticky se nastaví zpět na dráhu. Pochopitelně tento úkon zabere pár sekund. K dispozici je i funkce Easy Mode, která do značené míry dělá asistenci při ovládání. Pakliže se rozhodnete této možnosti využít, očekávejte dvě vychytávky. Brzdovou asistenci, která vás bude doprovázet v každé projeté zatáčce a omezovač rychlosti. Zda se pro Easy Mode rozhodnete nebo ponecháte řízení čistě ve své režii je na vás. Funkce se zapíná nahoře ikonkou auta ve smyku.

Na můj vkus, tato hra obsahuje až příliš mnoho reklam. Během závodění naštěstí žádná neruší, ale jakmile protnete cílovou pasku, sesypou se na vás ze všech stran. I kdybyste se nakonec rozhodli, že nějakou tu korunu na zmizení reklamy obětujete, není to nic platné. Funkce odstranění reklam, bohužel není podporována. Nezbývá nic jiného než se pokusit to skousnout.

Na druhou stranu nákupy ve hře jsou poměrně bohatě zastoupeny. Těm, co chtějí všechno hned, vyšla hra vstříc a odemknutí všech tratí přijde na 2.69 eura. Dále lze pořídit speciální balíčky High Tide a Moon Walk za 1,79 eura každý. Nejlevnější záležitost – Groove City pack vyjde na necelou dvacku. Osobně moc nechápu ty, co funkci odemknutí všech tratí využijí. Tímto krokem, hra ztratí svůj smysl a připraví se tím o skoro vše co Groove Racer nabízí. Přikoupení dalších balíčků je pro ty, kterým základní porce tratí nestačí a chtějí další. Výchozí balíky obsahují 77 tratí, které jsou volně k dostání.

Dále je třeba zmínit, že neopatrnost se nevyplácí. Jakmile kliknete na trať, kterou nemáte ještě otevřenou, jelikož jste do takové fáze ještě nepostoupili, hra toho využije k okamžitému přesměrování do obchodu a vybízí k pořízení funkce odemčení všech tratí. Naštěstí bez potvrzení heslem tento nákup neproběhne, ale i tak, je nutno mít oči na stopkách a dávat pozor kam klikáte.

Grafika je pojatá netradičním způsobem. Celé prostředí, kromě tratě, je vymodelováno z krychliček a místy připomíná spíše stavebnici Lego, než závodiště. Závodní auta jsou vykreslena výborně a po dobu hraní, jich budete mít možnost vyzkoušet celkem dvacet jedna.

Každé počínání v závodě je hodnoceno. Výsledný čas, který zajedete, je ohodnocen počtem hvězd v rozmezí od jedné do tří. Ze začátku hraní není žádná dřina sbírat pohodlně plné počty. Jakmile se ale začnou tratě komplikovat, klikatět a červenými zatáčkami jen hemžit, už tak snadné to nebude.

Před každým závodem vyberete, jakého času chcete dosáhnout, a podle výběru je určena náročnost stínového vozidla. To jede pak takovou rychlostí, kterou byste měli jet minimálně taktéž, abyste získali určitý počet hvězd. Nová trať se neotevře v případě, že za závod nezískáte ani jednu hvězdu.

Závěr

Když shrneme všechna pro a proti, jednoznačně klady vítězí. Zábavně pojatý simulátor, který jasně dokazuje, že závodní hry lze vymýšlet i na další a další způsoby. Jednoduché ovládání, pořádná porce tratí a oku lahodící grafika lze považovat za hlavní lákadla. Hraní trochu znepříjmení vyskakující bannery, ale to je úděl za to, že hra je zcela zdarma jak pro platformu iOS, tak Android.

Líbilo se mi

  • myšlenka autodráhového závodění
  • znělka při dosažení cíle
  • zvuková sada
  • animace v úvodnim meni

Nelíbilo se mi

  • příliš mnoho reklam

[appbox appstore id619207087 ]

[appbox googleplay id=com.outfit7.trifs.grooveracer ]

Další alternativa

Jestliže patříte mezi ty, co rádi uvítají v závodním žánru jakoukoliv anomálii či odchylku od klasického závodního standardu, je nasnadě zpozornět. Následující tip patří právě vám.

DrawRace 2

[appbox appstore id433127774 ]

[appbox appstore id433128163 ]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře