Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyGorilla Glass 4 zatočí s „pavouky“ na displejích chytrých telefonů

Gorilla Glass 4 zatočí s „pavouky“ na displejích chytrých telefonů

Společnost Corning představila čtvrtou generaci svého aluminosilikátového skla Gorilla Glass, díky kterému displeje smartphonů budou lépe odolávat pádům na tvrdou zem.

Zatímco u předchozí verze ochranného skla výrobce vylepšil hlavně odolnost proti poškrábání, tak novinka by měla být výrazně odolnější při pádu mobilního zařízení.

Podle studie Corningu je u telefonů s Gorilla Glass 3 nejčastější příčinou rozbití displeje právě pád na nerovný tvrdý povrch.

Výrobce uvádí, že Gorilla Glass 4 přežije 80 % pádů na beton z jednoho metru, což má být dvojnásobná úspěšnost oproti konkurenčním sklům. Laboratorní testy prý prokázaly, že 0,4milimetrů tlusté sklo Gorilla Glass 4 zhruba stejně odolné jako 0,7milimetrové sklo předchozí generace.

gorilla-glass-obr1

První vzorky nového Gorilla Glass 4 jsou již v rukou výrobců, a pokud vše půjde podle plánu, dočkáme se smartphonů s tímto sklíčkem v obchodech již za několik měsíců.

Gorilla Glass debutovalo společně s prvním iPhonem v roce 2007 a dosud bylo použito ve více než třech miliardách zařízení.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře