Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle zítra představí novou verzi Androidu, aktualizace bude dostupná na podzim

Google zítra představí novou verzi Androidu, aktualizace bude dostupná na podzim

To, v co mnozí ani nedoufali, se již za několik hodin stane skutečností. Podle nejnovějších zpráv zítra dojde k představení nové verze operačního systému Android. Informaci potvrdil v rozhovoru pro Bloomberg Businessweek Sundar Pichai, šéf Google pro Android, Chrome a aplikační aktivity.

Zatím se jen spekuluje o změnách v novém operačním systému a jeho komerčním názvu. Jisté je pouze to, že i tentokrát ponese označení po cukrovince. S největší pravděpodobností se bude jmenovat Lollipop – lízátko.

Google v novém Androidu zřejmě nasadí běhové prostředí ART, které nahradí Dalvik. To by mělo platformu zbavit licenčních problémů, hlavní motivací vývojářů je ale učinit aplikace stejně plynulé jako je tomu na iOS, podobně jako snaha o snížení energetické náročnosti systému.

Dále se v souvislosti s novým Androidem mluví o podpoře 64bitových procesorů, projektu Hera a designovému stylu Quantup Paper, nástupci Holo.

Keynote konference I/O začíná zítra v 18:00 našeho času a Google ji bude streamovat živě na internetu.

Google

Zdroj: Bloomberg Businessweek

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře