Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle vytáhl do boje proti vertikálním videím, pomůže malý grafický symbol

Google vytáhl do boje proti vertikálním videím, pomůže malý grafický symbol

Podívejte se, co se stane, pokud v nové aplikaci Fotoaparát Google, kterou si můžete stáhnout do svých telefonů s operačním systémem Android KitKat, začnete video natáčet vertikálně, tedy nastojato.

Asi se shodneme v tom, že se na vertikálně natočené video, což je vlastně jen malá nudle informací uprostřed zobrazovací plochy, nekouká zrovna nejlépe.

Stejného názoru jsou i vývojáři ze společnosti Google, kteří se nyní proti tomuto stále ještě hojně rozšířenému nešvaru rozhodli bojovat sympatickým způsobem, když do své nové aplikace Fotoaparát implementovali malou grafickou nápovědu.

Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. No, nešvar. Ono svislé video je na spoustu věcí lepší, typicky pokud potřebuju zabírat postavu. Problém je spíš v tom, že youtube je na široko. Kdyby byl na výšku, tak by tu teď byl článek o nešvaru v podobě videa na šířku.

    Čímž samozřejmě nepopírám, že video na šířku je většinou vhodnější a že BFU točí na výšku když by měl na šířku

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře