Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyGoogle výrazně zvyšuje odměny za nalezení chyb v Androidu

Google výrazně zvyšuje odměny za nalezení chyb v Androidu

Americký technologický gigant chce ještě víc motivovat komunitu, aby mu pomohla odstraňovat chyby, které jeho vývojáři přehlédli v operačním systému Android.

Program Googlu pro lovce chyb je dobře známý. Hackeři si za nalezení zranitelnosti mohou přijít na odměny v řádech tisíců dolarů, v závislosti na závažnosti chyby.

Dosud platilo, že za objevení kritické zranitelnosti a její kompletní zdokumentování, opravení a podložení Google vyplácel 8 tisíc dolarů. V případě objevení chyby s nejvážnějšími důsledky bylo možné získat 38 tisíc dolarů.

Od prvního června maximální vyplácená odměna vzrostla o 20 tisíc dolarů na 58 tisíc dolarů. Základní prémie je stále stejná, tedy 8 tisíc dolarů, stouplo ale ohodnocení u objevených zranitelností, které se týkají problémů v technologii TrustZone nebo ověření při bootování, vysoce ohodnoceny jsou také chyby týkající se kernelu.

Za minulý rok Google vyplatil za nahlášené chyby v Androidu více než 550 tisíc dolarů celkem 82 lidem, nejaktivnější byl expert Peter Pi s twitterovou přezdívkou @heisecode.

androidpit-google-play-store-hero-1-w782

Zdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře