Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle Translator považoval Rusko za Mordor, fiktivní zemi uváděl při automatickém překladu

Google Translator považoval Rusko za Mordor, fiktivní zemi uváděl při automatickém překladu

Google Translator (Překladač) je skvělý nástroj pro automatické překládání textu. Stačí vložit slovo, větu, nebo klidně celý článek a Translator vám text přeloží. Bohužel překlady nejsou zcela dokonalé, chybí skloňování, časování a občas se navíc objeví chyba, která vás pobaví. 

To se stalo i nyní. Pokud jste do políčka pro překlad vložili slovní spojení „Ruská federace“, Google Translator vám vrátil heslo „Mordor“, což je označení fiktivní země z Pána Prstenů. To však není ani zdaleka všechno.

Výraz „Rusové“ Translator překládal jakožto „okupanti“ a příjmení ministra zahraničních věcí Segeje Lavrova potom jako „smutný koník“. Všechny tyto prapodivné překlady vznikaly při převádění jazyka z ukrajinštiny do ruštiny, takže je otázka, zdali se nejednalo o cílený šprým. Ten mohl vzniknout například opakovaným návrhem překladu od samotných uživatelů.

Ať už byl původ chyby jakýkoliv, nyní je všechno v naprostém pořádku. V Překladači se však i nyní nacházejí spousty dalších chyb. Uvidíme, zdali je Google nakonec dokáže všechny odhalit.

mordor

Zdroj: BBC

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře