Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle spustil předobjednávky Nexusu 9. Cena startuje na 8 600 Kč

Google spustil předobjednávky Nexusu 9. Cena startuje na 8 600 Kč

Od pátku je tablet dostupný v zemích, kde internetový obchod Play umožňuje nákup mobilních zařízení. Novinku mají v nabídce také online obchody Amazon a Best Buy.

Tablet Nexus 9, který pro Google vyrábí tchajwanské HTC, bude po následující rok sloužit jako výkladní skříň pro operační systém Android. Výbava je v každém směru ultimátní a patrně se jedná o nejrychlejší tablet na světě.

Přístroj s úhlopříčkou 8,9“ a rozlišením 2 048 × 1536 pixelů pohání mobilní procesor s podporou 64bitových instrukcí Tegra K1 od nVidie. S ultravýkonným čipsetem pak komunikují 2 GB RAM. Vzadu je 8Mpx modul s automatickým zaostřováním, vepředu 1,6Mpx modul pro slušné selfie. Tablet má NFC a rozumí si s Bluetooth 4.0 a WiFi až do verze a/c. Zákazník má na výběr mezi modely s 16 nebo 32 GB paměti pro data a aplikace.

Cena základní varianty Nexusu 9 je stanovena na 399 dolarů, v přepočtu 8 600 Kč. Za verzi s dvojnásobkem uživatelské paměti zaplatíte 479 dolarů (10 300 Kč).

V pátek 17. října byl předprodej tabletu spuštěn v Anglii, Austrálii, Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Hong Kongu, Indii, Irsku, Itálii, Japonsku, Jižní Koreji, Kanadě, Německu, Nizozemí, Norsku, Portugalsku, Rakousku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Spojených státech.

V České republice prodej Nexusu 9 přislíbilo lokální zastoupení společnosti HTC. V tuto chvíli ovšem nevíme, kdy k němu dojde, ani za jakou cenu se zařízení bude prodávat.

N9

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře