Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGoogle se chce s telefony Android One prosadit v Evropě. Cena je...

Google se chce s telefony Android One prosadit v Evropě. Cena je ale moc vysoká

Projekt Android One, který má za cíl vytvářet jednoduché a levné smartphony, zamířil oficiálně do Evropy. Doposud byla iniciativa Googlu směrována především do rozvojových zemí převážně v Asii.

Zákazníci ve Španělsku a Portugalsku mohou od minulého týdne nakupovat model Bq Aquaris A4.5, který je dostupný za 170 eur, což je v přepočtu 4 600 Kč – to v žádném případě není cena, jakou bychom od projektu Android One očekávali. Tomuto smartphonu by mnohem více slušela cenovka kolem 2 500 až 3 000 Kč.

Stejně jako přístroje řady Nexus i telefony Android One používají čistý operační systém Android bez jakýchkoliv nadstaveb a spolehnout se mohou také na garantovanou dvouletou podporu aktualizací.

Předinstalovaný Android 5.1.1 Lollipop se u smartphonu Bq Aquaris A4.5 předvádí na 4,5palcovém IPS displeji s rozlišením 960 × 540 obrazových bodů a možností ovládání v rukavicích. Hnací jednotkou je MediaTek MT6735M se čtyřjádrovým 1,0GHz procesorem ARM-Cortex A53 za asistence grafické jednotky Mali-T720 a 1 GB operační paměti. Vnitřní 16GB (uživatelsky je přístupných 10,5 GB) datový prostor lze snadno rozšířit pomocí paměťové karty microSD o dalších 64 GB.

Telefon je dvousimkový, hlavní fotoaparát má rozlišení osm megapixelů, sekundární pak zachytí nejvýše pětimegapixelové momentky. V konvektivní výbavě nechybí WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS či podpora LTE na frekvencích 800, 1800, 2100 a 2600 MHz. Baterie kapacity 2470 mAh by mohla na jedno nabití poskytnout velmi dobrou výdrž.

V tuto chvíli není jasné, kdy se novinka Bq Aquaris A4.5 dostane i do dalších evropských zemí. Přivítali byste, kdyby smartphony z programu Android One byly dostupné také v České republice a na Slovensku?

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře