Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle rozšiřuje svou nabídku platformou Android Wear

Google rozšiřuje svou nabídku platformou Android Wear

Od dalšího mezníku technického pokroku nás dělí už jenom krůček. Google totiž oznámil novou platformu „Android Wear“, která by měla být softwarovým motorem tzv. „wearables“. 

Slovíčko wearables označuje nositelnou techniku (tedy techniku, kterou nosíme na těle, nebo blízko těla). Google se společnostmi LG a Motorola se chystají do nastupujícího trendu, od nějž se očekává podobný boom, jako zažily mobilní telefony, nasednout skrze chytré hodinky.

Hodinky společnosti Motorola byly pojmenovány Moto 360. Podle uveřejněných obrázků se bude jednat o hodinky v klasickém stylu. Technické specifikace produktu zatím nejsou známy. Hodinky Moto 360 by měly být v prodeji v létě tohoto roku s tím, že nejdříve se jich dočkají Spojené Státy a zanedlouho poté by se prodej měl rozšířit i do zbylých zemí světa.

Co se týče hodinek od LG, tak tam je situace o něco zajímavější. Jejich chytré hodinky s názvem G Watch by měly být osazeny 512 MB pamětí RAM, úložným prostorem o velikosti 4 GB a IPS displejem s rozlišením 280 x 280 obrazových bodů a úhlopříčkou 1,65 palce. Vzhled G Watch je silně moderní. Chytré hodinky LG by se stejně jako hodinky od Motoroly měly začít prodávat v létě tohoto roku.

http://www.youtube.com/watch?v=QrqZl2QIz0c

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře