Středa, 8 května, 2024
DomůNovinky Google Reader končí, rozhořčení uživatelé sepisují petice

Google Reader končí, rozhořčení uživatelé sepisují petice

Google oznámil, že ukončí činnost služby Google Reader, což vyvolalo mezi uživateli vlnu nevole. Nejedná se totiž o službu nepoužívanou. Naopak. Konec čeká v příštích měsících také služby Google Cloud Connect, Google Voice, CalDav API, Apps Script, Google Building Maker a Snapseed Desktop.

Protože oznámení vzbudilo negativní ohlas, začaly se objevovat různé petice, které na Google apelují, aby si své rozhodnutí ještě rozmyslel. K jedné takové se můžete přidat například zde.

Uživatelé budou během příštích měsíců vybízení k tomu, aby si svá data vyexportovali skrze oficiální nástroj Google Takeout .

Ukončení činnosti Google Readeru je pro řadu z nich velkou ranou. Googlu nyní hodně nahlas spílají za to, že se své službě dostatečně nevěnoval a částečně i mají pravdu.

?Google Reader jsme spustili v roce 2005 se záměrem zjednodušit lidem sledování jejich oblíbených webových stránek. Přestože má tato služba věrné fanoušky, postupem času se počet jejích uživatelů snižoval. Proto k prvnímu červenci 2013 její provoz ukončujeme,? napsal Google na svém blogu.

Zdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře