Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyGoogle prý představí nový telefon řady Nexus do 30 dnů

Google prý představí nový telefon řady Nexus do 30 dnů [spekulace]

Nový chytrý telefon řady Google Nexus bude uveden za méně než třicet dnů, informoval o tom server Phone Arena. Novinka jako první poběží na nejnovějším androidu a pochlubí se zřejmě i špičkovou výbavou. Přesný termín uvedení není prozatím znám, stejně jako místo představení.

V referenčním mobilu Googlu bude mít premiéru nejnovější verze operačního systému Android. Nový Nexus tak jako první nabídne verzi 4.2 Key Lime Pie. Podle zdrojů obeznámených se situací se nový přístroj již mihl na webu. To by mohlo znamenat, že jeho základem se stane nedávno představený LG Optimus G nebo zařízení Samsungu s označením I9260. O tom všem se ostatně již hovořilo.

LG Optimus G je vybaven 4,7palcovým True HD IPS Plus displejem s rozlišením 1280 × 768 pixelů. Výbava zahrnuje také čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 taktovaný na frekvenci 1,5 GHz a grafickou jednotku Adreno 320. Paměť RAM má kapacitu 2 GB.

Naproti tomu Samsung I9260 by se měl pochlubit osmimegapixelovým fotoaparátem a dvoujádrovým procesorem. Jako Optimus G pak nabídne i obrazovku s HD rozlišením.

Nexus

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře