Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyGoogle omezí své služby na Krymu, následuje Apple, PayPal a Valve

Google omezí své služby na Krymu, následuje Apple, PayPal a Valve

V rámci sankčních opatření omezují či zastavují své služby na Krymu společnosti Google, Apple a PayPal. Své služby pozastavilo i vydavatelství Valve poskytující herní platformu Steam.

Minulý týden krymští vývojáři aplikací obdrželi od společnosti Apple zprávu, ve které byli upozorněni na přerušení jejich vývojářské registrace. Vzápětí došlo k zablokování jejich přístupu k vývojářskému portálu. Americká firma také z App Store začala odstraňovat jejich aplikace a výplatu peněz, které nebyly před blokací autorských účtů převedeny, zmrazila.

Od pátku 23. ledna pak obyvatelé Krymu nemohou využívat služeb mezinárodního elektronického platebního prostředku PayPal. Své aktivity na poloostrově utlumilo i studio Valve, které tamním obyvatelům zablokovalo přístup k herní platformě Steam.

K sankčním opatřením se už brzy připojí i Google, který oznámil, že pro Krym začátkem února dojde k zablokování katalogu Google Play a reklamních platforem AdWords a AdSence. Vyhledávač Google, elektronickou poštu GMail nebo mapy však obyvatelé anektovaného poloostrova budou moci využívat i nadále.

google-london-lede

Zdroj: HN TC ABC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře