Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGoogle odstranil v únoru z obchodu Play rekordních 60 000 aplikací

Google odstranil v únoru z obchodu Play rekordních 60 000 aplikací

Google se rozhodl ke kroku, po němž někteří uživatelé dlouho volali. V rámci jarního úklidu odstranil z elektronického tržiště Play 60 000 aplikací. Jednalo se především o programy, které porušovaly autorská práva a blokovaly reklamy. Informaci publikoval server PhoneArena.

Jak upozorňuje zpráva, někteří autoři stáhli své aplikace po upozornění sami, což jim dává prostor k tomu, aby je přepracovali a do obchodu znovu vložili.

S některými programy, především pak těmi, které zabraňovaly zobrazování reklamy (ty tvoří důležitou část příjmu vývojářů), se už ale nesetkáme. Dále byly také vymazány aplikace se zaměřením na hudbu a mp3.

Na Play může nahrávat aplikace kdokoliv, a to bez schvalovacího procesu od Googlu. Stačí pouze zaplatit drobný registrační poplatek.

To má za následek, že se v něm stále ještě ve velké míře nacházejí závadné nebo nekvalitní aplikace.

Proto je určitě chválihodné, že Google svůj obchod pročišťuje. V Google Play se nachází aktuálně již 800 000 aplikací. Do začátku léta už jich může být více než 1 milion, upozornil před nedávnem server Sociable.

 Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře