Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyGoogle obohacuje mapy pro Android o propracované 3D zobrazení a umožní používat...

Google obohacuje mapy pro Android o propracované 3D zobrazení a umožní používat je offline

Největší prodejce reklamy, Google, včera na konferenci v San Franciscu představil řadu novinek, která implementuje do služby Mapy Google (Google Maps). K hlavním novinkám patří použití offline, nejzajímavější pak jsou 3D mapy.

Nová aplikace nabídne trojrozměrné modely celých měst, přičemž mapy půjde uložit do telefonu a používat bez internetu. Google tímto oznámením předběhl o několik dní společnost Apple, od které se očekává, že na konferenci WWDC, která začíná v pondělí, představí v rámci nové generace iOS své vlastní mapové řešení.

Co se týče offline režimu u Google Map, tak zase o tak velkou novinku nejde. Této funkce lze totiž využívat již delší dobu, pouze si ji musíte aktivovat v sekci s experimentálními funkcemi Google Map (načtení do mezipaměti).

Tažením prstů na obrazovce si jednoduše vyberete oblast a následně si ji uložíte do telefonu. To se hodí zejména tehdy, pokud se chystáte vycestovat do zahraničí a nechcete, aby vám při návratu domů krvácela peněženka.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře