Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle Now Launcher oficiálně pro všechny Nexusy a Google Play edice

Google Now Launcher oficiálně pro všechny Nexusy a Google Play edice

Dostupnost Google Now Launcheru je v tuto chvíli omezena pouze na zařízení z edicí Nexus a Google Play se systémem Android 4.4 KitKat. Seznam podporovaných smartphonů a tabletů by se měl ale postupně rozšiřovat.

Google Now Launcher povznáší vzezření Androidu do jiných výšin. Jako první si na něm (ale bohužel ne u všech modelů) všimnete, že vybrané pozadí je opravdu roztažené od dolního okraje displeje k druhému okraji. Displej tak vypadá daleko větší a použitá tapeta vypadá ještě lépe. Důraz byl kladen také na integraci služby Google Now, kterou naleznete od domovské plochy vlevo – stačí jen táhnout prstem po displeji zleva doprava nebo vyslovit „magickou formuli“ „OK Google“.

Widgety na plochu již nepřidáváte přes hlavní menu, ale delším podržením prstu na volné ploše na pohotovostní obrazovce. Stejným způsobem změníte i wallpaper. Nový launcher přináší také o něco větší a „plošší“ ikony než jeho předchůdci a uživatelské prostředí je nyní barevně konzistentnější.

Google Now Launcher (dříve GEL, či Google Experience Launcher) stahujte zdarma pomocí přiloženého widgetu.

[appbox googleplay com.google.android.launcher]

ku-xlarge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře