Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle Nexus 5 s Androidem 4.4 nabývá jasnějších rozměrů. Smartphone vsadí na...

Google Nexus 5 s Androidem 4.4 nabývá jasnějších rozměrů. Smartphone vsadí na ultravýkonný Snapdragon 800

Novinek o novém referenčním modelu systému Android je v poslední době tolik, že kdybychom o každé z nich psali, nedělali bychom nic jiného. Informace z dneška je ale natolik důležitá, že se o ni s vámi musíme podělit. Na web se dostal v minulých hodinách prví (údajně) oficiální render Nexusu 5 určený pro novináře. Došlo také k potvrzení výkonného hardwaru.

Vzhled nového Nexus 5 je známý od doby, co se telefon objevil v rukou jednoho ze zaměstnanců Google, který sledoval vztyčení sochy Androidu 4.4. Žádné překvapení v tomto ohledu nepřinesl ani „uniklý“ render.

Informace z testu GFXBench pak potvrzují, že výbava si v ničem nezadá s konkurencí v podobě špičkových smartphonů od výrobců HTC, Samsung nebo Sony. Oproti předchůdci dostane nový model lepší procesor, displej s vyšším rozlišením a kvalitnější fotoaparát.

Nový Nexus má čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 s taktem 2,3 GHz a aby toho nebylo málo, přidá k tomu také dostatek RAM (přepokládané 2 GB) a zbrusu nový operační systém Android 4.4 KitKat.

Prodej telefonu bude asi zahájen na konci října.

gsmarena_001

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře