Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyGoogle nečekaně sdělil název nové verze Androidu. Bude jím Marshmallow!

Google nečekaně sdělil název nové verze Androidu. Bude jím Marshmallow!

Již nějaký čas je k dispozici vývojářská verze nového Androidu s označením písmenem „M“. Poprvé byla představena na konferenci Google I/O v květnu letošního roku a od té doby se spekulovalo nejen nad číslovkou nové verze, ale hlavně nad tím, co za cukrovinku se skrývá pod oním písmenem. Bude to tyčinka MilkyWay, nápoj milkshake, nebo oblíbené čokoládové bonbóny M&M’s?

Dnes Google vcelku nečekaně odtajnil, že nová verze Androidu bude s číslovkou 6.0 (a nikoliv předpokládané označení 5.2) a hlavně sdělil jeho název – Marshmallow. Vše oficiálně prozradil Jamal Eason (produktový manažer Androidu) při představení finální preview verze a SDK, a také při slavnostním odhalení sochy této nové verze Androidu před Googleplexem v kalifornském Mountain View.

android-marshmallow-socha

Android 6.0 Marshmallow bude dostupný jako první pro chystané telefony Nexus 5 2015, které budou představeny na podzim. Postupně bude distribuován na Nexus 5, 6, 9 a Nexus Player. Zda bude dostupný i pro Nexus 4 a 7, je pro tuto chvíli velkou neznámou.

Ondra Severa
Ondra Severa
BFU píšící pro BFU. Hračička a nadšený uživatel všeho, co používá operační systém Google Android. Občasný přispěvatel pro SvětAplikací.cz.
Další články

2 KOMENTÁŘE

 1. No, to najdôležitejšie už urobili, dali názov, a isto už aj rozhodli o zásadných systémových vylepšeniach: Zmena farby pruhu v niektorých aplikáciách, posunutie „plávajúceho“ tlačidla o 1 mm, možno aj zmena niektorej ikony 🙁 Ja sa pýtam:
  1) v ktorej verzii Androidu bude môcť používateľ spravovať svoj systém?
  2) v ktorej verzii Androidu bude môcť používateľ spravovať aplikácie po spustení?
  3) v ktorej verzii Androidu bude môcť používateľ odinštalovať aplikácie, ktoré nepotrebuje?
  4) v ktorej verzii Androidu bude môcť používateľ urobiť kompletnú zálohu systému a aplikácií? Pokojne aj aplikáciou tretej strany.
  5) v ktorej verzii Androidu bude môcť používateľ manažovať bežiace aplikácie?
  Viem, v porovnaní s výberom názvu a zmenou farieb sú to nepodstatnosti, ale aj tak 😎

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře