Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle musí zaplatit pokutu ve výši 17 milionů dolarů za sledování iOS...

Google musí zaplatit pokutu ve výši 17 milionů dolarů za sledování iOS uživatelů

Americká internetová společnost Google zaplatí pokutu 17 milionu dolarů (asi 344 milionů korun) za to, že potají sledovala miliony uživatelů prohlížeče Safari. Uvedl to server androidbeat.com.

Google bude potrestán za to, že pomocí skrytých cookies spojených s reklamou sledoval pohyb uživatelů prohlížeče Safari na systémech s iOS. Tvůrce operačního systému Android už prohrál soudní spory ve 40 z 50 amerických států.

„Tím, že společnost Google tajně sledovala miliony uživatelů, porušila nejen jejich soukromí, ale také jejich práva,“ uvedl prokurátor Eric Schneiderman.

Firma Google k výsledku soudu uvedla, že pracuje extrémně tvrdě na tom, aby soukromí uživatelů ochránila a cookies, které používala pro sledování iOS uživatelů, prý už odstranila.

android

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Ježiš to je toho, když jsou iOvce tak blbé a neumí si nainstalovat základní dopňky pro zamezení sledování a blokování reklamy (adblock, ghostery…). Tohle teď dělá každá 2 stránka, apple z toho zas dělá obrovsky trapný skandál.

  2. Ty budes iBlbec co? Nejde o to, co kdo umi a jestli pouziva apple nebo google. Jde o sledovani obecne. Je jasny, ze kdo ma android, toho google sleduje automaticky, ale delat tohle u konkurence to uz je trosku moc. No a navic ty experte s adblockem.. vsichni lidi v okoli si ho umi nainstalovat?

  3. Ne. to by nedokázal každý.
    A hlavně kolik lidí VÍ, že by něco takového mělo udělat ?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře