Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyGoogle letos uvede tablet Nexus 8 s procesorem firmy Intel

Google letos uvede tablet Nexus 8 s procesorem firmy Intel

Google upustí do budoucna od výroby sedmipalcového tabletu Nexus. Nahradit by ho měl o něco málo větší model, ve kterém poběží čipová sada od Intelu. Výroba zařízení bude svěřena společnosti Asustek. Informovaly o tom tchajwanské noviny Digitimes.

Jedním z důvodů, proč by Google mohl uvažovat o navýšení úhlopříčky displeje svého nejmenšího referenčního tabletu, může být skutečnost, že smartphony se stávají čím dál větší. Některé modely, jako např. Xperia Z Ultra, mají obří 6,4palcové displeje. Tablety se zařízeními z kategorie tzv. phabletů přitom často prohrávají v oblasti softwarových funkcí a vlastností.

V úvahu připadá také možnost, že za plánovaným navýšením velikosti může být iPad mini. Ten se prodává mnohem lépe než Nexus 7 (2013) a má také o něco větší displej (7,9 palce), i když s jiným poměrem stran.

Intel

Zdroj: AndroidBeat

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře