Google koupil Quest Visual, autory chytrého překladače Word Lens


Google koupil Quest Visual, autory chytrého překladače Word Lens

Word Lens funguje v režimu rozšířené reality. Stačí namířit kamerou mobilu na ceduli a na displeji okamžitě vidíte přeložený výraz, a to dokonce i v případě, že nejste v dosahu připojení k internetu.

Aplikace je dostupná pro největší mobilní platformy současnosti a poradí si s překladem mezi angličtinou a němčinou, francouzštinou, ruštinou, portugalštinou, italštinou a španělštinou. Ke stažení je z Google Play a App Store zdarma, avšak za jednotlivé slovníky musíte zaplatit. A ne málo, každý má cenu 5 dolarů (zhruba 100 Kč).

V oficiálním prohlášení vývojářů o akvizici stojí, že technologie použité v aplikaci Word Lens se v budoucnu stanou součástí Překladače (Translator).

Spojení s Google je velká věc a uvědomuje si to samozřejmě i studio Quest Visual, které proto přichází se speciální nabídkou: aplikaci Word Lens si po omezený čas můžete (včetně slovníků) stáhnout zdarma.

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

Zdroj:  9to5mac

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.