Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle koupil firmu, která vyrábí bezpečnostní kamerky Dropcam. Za 555 milionů dolarů

Google koupil firmu, která vyrábí bezpečnostní kamerky Dropcam. Za 555 milionů dolarů

Výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest Labs, který patří Googlu, kupuje za 555 milionů dolarů (11,2 miliardy korun) startup Dropcam. Ten se specializuje na kamerové systémy pro monitorování domů či kanceláří.

Akvizice by podle analytiků mohla Googlu pomoct proniknout ještě hlouběji do domácností spotřebitelů.

Firmy Nest a Dropcam obchod na samostatném blogu již potvrdily. Částku, kterou nakonec Nest zaplatil, však ani jedna strana nezveřejnila. Google se ke zprávám vůbec nevyjádřil.

Google koupil firmu Nest letos v lednu za 3,2 miliardy dolarů. Mladá kalifornská firma se stala druhou největší akvizicí v dějinách Googlu (největší je nákup Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů).

Dohoda byla považována za vstup firmy na rychle rostoucí trh „inteligentních“ domácností v době, kdy se stále častěji propojují domácí spotřebiče s internetem. Vyvolala však také obavy o ochranu soukromí, zvláště vzhledem k tomu, že je známo, že Google již nyní sbírá stohy osobních údajů o internetových zvycích uživatelů jeho služeb.

Nest v oznámení avizuje, že na data uživatelů Dropcamu se budou vztahovat podmínky používání společnosti Nest. To znamená, že veškeré informace nebude sdílet s žádnou jinou firmou, včetně Googlu, bez svolení uživatelů. To je vzhledem k povaze podnikání Googlu a obou menších firem pro veřejnost důležitá informace.

Flawed Gizmos Try Again With Skeptical Users: Product Review

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře