Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle koupí výrobce chytrých fitness náramků a hodinek Fitbit

Google koupí výrobce chytrých fitness náramků a hodinek Fitbit

Společnost Google kupuje za 2,1 miliardy dolarů (asi 48 miliard korun) výrobce chytré nositelné elektroniky Fitbit. Potvrdily se tak dřívější informace médií, že od dceřiné společnosti amerického Alphabetu obdržel nabídku k převzetí.

Jedná se o největší akvizici ze strany Googlu od roku 2014, kdy firma za 2,2 miliardy dolarů koupila výrobce termostatů a detektorů kouře Nest. Dohodu ale ještě musí schválit akcionáři a regulátor. Nabídka Googlu byla o 19 procent vyšší než čtvrteční tržní kapitalizace Fitbitu.

Fitbit je populární výrobce chytrých náramků a hodinek, které uživatelům umožňují sledovat fyzickou aktivitu a zdravotní stav. Poskytují jim například informace o srdečním tepu či spálených kaloriích, ušlých krocích, hladině kyslíku v krvi nebo o příchozích notifikacích a hovorech.

Nákupem společnosti Fitbit se společnost Google připojila k ostatním technologickým firmám, jako je Apple nebo Samsung, které již chytrou nositelnou elektroniku nabízejí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře