Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyGoogle jde příkladem, zeštíhluje bloatware ve svých telefonech

Google jde příkladem, zeštíhluje bloatware ve svých telefonech

Pravděpodobně i kvůli nedávné žalobě Google pomalu ustupuje od svého bloatware. Společnost se rozhodla, že předinstalovaných aplikací ve svých mobilech a tabletech bude dodávat o něco méně.

Zeštíhlení softwarové výbavy smartphonů a tabletů od Googlu se konkrétně týká čtveřice aplikací Hry Google Play, Knihy Google Play, Google+ a Kiosk Google Play. Právě o tyto aplikace v poslední době nejspíše klesá zájem uživatelů, takže lze očekávat pozitivní odezvu uživatelů. Samozřejmě, pokud někomu náhodou budou tyto aplikace chybět, stále si je může nainstalovat z Google Play Storu.

Doufejme, že Google tímto gestem odstartuje nový trend, kterým se nakazí všichni ostatní výrobci mobilních zařízení.

Byli byste pro úplné zrušení bloatwaru, nebo vám tento milý ústupek stačí?

bloatware

Zdroj: Pocketnow

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. No tyto aplikace nepoužívám, ale neobtěžují mně tam. Celkově na Nexusu nemám s bloatwerem problém spíše když vidím nějaký nový samsung nebo nějaké čínské prestigo tak se mi vždy zvedají vlasy na hlavě co všechno za balast tam je. Samozřejmě vím že nejen tito dva výrobci mají ve svém telefonu hodně balastu. Osobně bych ale spíše udělal to že v mobilu při prvním zapnutí by byla obrazovka od výrobce kde by si člověk vybral co za aplikace chce (myslím ze základních jako Gmail, Google+, atd) a pak již tam byly nainstalované jen ty co si člověk zaškrkl. Myslím si že by to bylo nejlepší. Ale jak říkám na Nexusu mně toto ani neobtěžuje protože většinu aplikací od googlu používám.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře