Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle finančně odškodnil člověka, jemuž se podařilo koupit doménu google.com

Google finančně odškodnil člověka, jemuž se podařilo koupit doménu google.com

Bývalému pracovníkovi Googlu se před několika dny povedl husarský kousek, koupil totiž doménu google.com a to za cenu 12 dolarů. Google z této transakce sice za pár minut odstoupil, nicméně šťastlivce se rozhodl alespoň finančně odškodnit.

Sanmay Ved, který se dříve živil testováním uživatelského rozhraní služby pro koupi domén a webového prostoru Google Domains, při koupi využil chyby v kódu. Tu později konzultoval s bezpečnostním týmem Googlu.

Jak známo, každého nálezce vlastní bezpečnostní chyby Google štědře odměňuje a nejinak se tomu stali i v tomto případě. V rozhovoru pro web businessinsider.com se však Sanmay Ved nechal slyšet, že mu nezáleží na penězích, ale že by chtěl jít příkladem lidem a ukázat jim, že hledání chyb nemusí být vždy o penězích. Získanou finanční odměnu pak věnoval na blíže nespecifikovanou charitu.

Jakmile se vedení Googlu dozvědělo, že Sanmay peníze věnoval na potřebné účely, darovanou sumu z vlastní pokladny ještě zdvojnásobilo. Ačkoliv zainteresovaní lidé odmítli zdělit přesnou sumu, alespoň prozradili, že se jednalo o částku vyšší než 10 000 dolarů. To je docela pěkné, no ne?

google-com

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře