Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyGoogle Chrome pro Windows se dočká tmavého režimu (Dark Mode)

Google Chrome pro Windows se dočká tmavého režimu (Dark Mode)

Oddělení, jenž má na starosti vývoj webového prohlížeče Chrome, chystá letos hned několik překvapení. Jedním z nich by měla být implementace tmavého režimu, po kterém mnozí uživatele populárního browseru už léta volají. Novinku si lze vyzkoušet v testovacím buildu Canary, který si můžete stáhnout zde.

Tmavý režim zatím nejde aktivovat standardně v Nastavení. Abyste ho zapnuli, musíte přejít do vlastností zástupce prohlížeče a přidat za adresu cíle řetězec -force-dark-mode. Pokud vám popis není jasný, vše názorně ukazuje obrázek níže.

V černé barvě se zatím zobrazuje horní lišta, našeptávač a vizuálních změn doznaly i kontextové nabídky. Tmavý režim zdaleka ještě není připravený na to, aby se objevil v některém z finálních sestavení Chromu; vývojáři na něm ještě musí zapracovat. V každém případě půjde o zajímavé zpestření pro uživatele tohoto prohlížeče.

Jestli se takzvaný Dark Mode objeví i na mobilních platformách, zatím není jisté. Vývoj browseru pro smartphony a tablety má totiž na starosti jiný tým.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře