Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle balóny s internetem pro všechny jsou téměř připraveny!

Google balóny s internetem pro všechny jsou téměř připraveny!

Společnost Google přibližně před dvěma lety oznámila spuštění projektu Loom, jehož prostřednictvím chtěla přinést internet i do odlehlých rozvojových zemí světa. Nyní je projekt téměř u konce. Podívejte se na to, jak funguje!

Google se rozhodl rozeslat internet do světa na výškových balónech. Balóny s WiFi Googlu ušetří velké množství peněz, neboť v odlehlých rozvojových zemích k rozvodu internetu většinou nemají dostatečnou infrastrukturu a Google by ji musel pracně (a hlavně nákladně) vybudovat.

Balóny budou poháněny solární energií. Díky energetické nezávislosti by se v oblacích měly udržet roky. Dále už víme, že balóny se budou pohybovat ve dvojnásobné výšce než létají běžná dopravní letadla. Běžným okem je tedy možná ani nezahlédneme.

Projekt Loon v testovacích podmínkách funguje přesně tak, jak si autoři původně představovali.  WiFi balóny jsou tak už jenom pár kroků od komerčního spuštění. V čem tvůrci vidí jejich budoucnost a jak se vůbec takové balóny vyrábějí si můžete prohlédnout ve videu:

https://www.youtube.com/watch?v=HOndhtfIXSY

Zdroj: Engadget

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Malo mame plastu na zemi jeste ho budem vysilat do vzduchu 😀 jen aby si mohli hodit selficko na fb.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře